Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME do lat 20: Polki ze zmiennym szczęściem po pierwszym dniu

ME do lat 20: Polki ze zmiennym szczęściem po pierwszym dniu

fot. archiwum

Ze zmiennym szczęściem radziły sobie polskie siatkarki plażowe podczas pierwszego dniu mistrzostw Europy do lat 20. Agata Oleksy i Martyna Kozińska wygrały dwa mecze bez straty seta, natomiast Katarzyna Kociołek i Karolina Baran mają na koncie zwycięstwo i porażkę.

Jako pierwsze do rywalizacji w grupie B przystąpiły Karolina Baran i Katarzyna Kociołek. Świeżo upieczone mistrzynie świata U-19, rozstawione w zawodach z przedostatnim numerem (23), zmierzyły się z turniejową "dwójką", 18-letnimi Niemkami Anną Behlen i Aniką Krebs. Nasze zachodnie sąsiadki na mundialu w chorwackim Umag zajęły dopiero piąte miejsce, jednak miały już na koncie brązowy medal mistrzostw Europy do lat 18, wywalczony przed rokiem w Porto.

W pierwszej partii Kociołek i Baran musiały uznać wyższość starszych zawodniczek (21:18), jednak w drugim secie Polki pokazały wolę walki i po emocjonującej końcówce wygrały 24:22, doprowadzając tym samym do tie-breaka. W decydującej odsłonie minimalnie lepszy okazał się duet Behlen/Krebs (15:13) i to Niemki cieszyły się z pierwszego zwycięstwa w mistrzostwach.

W drugim pojedynku rywalkami Kociołek i Baran były 19-letnie Greczynki Pigi Anna Metheniti i Maria Christina Magkanari, które w swoim pierwszym meczu wygrały z Norweżkami Sannarnes Irmelin Torsvik i Ane Guro Tveit Hjortland.W starciu z Polkami dziewiąta para ubiegłorocznych mistrzostw Europy U-23 nie miała jednak nic do powiedzenia, zdobywając w pierwszej partii zaledwie 13 punktów. W drugiej odsłonie Greczynki zagrały nieco lepiej, ale nie wystarczyło to do pokonania Kasi i Karoliny.

Jutro Kociołek i Baran czeka mecz z Tveit Hjortland i Sannarnes, które mają na koncie dwie porażki i aby myśleć o wyjściu z grupy, nawet z trzeciego miejsca, muszą to spotkanie koniecznie wygrać.

Grupa B

Behlen/Krebs GER [2] – Kociołek/Baran POL [23] 2:1
(21:18, 22:24, 15:13)

Metheniti/Magkanari GRE [11] – Sannarnes/T. Hjortland NOR [14] 2:1
(11:21, 21:14, 15:12)

Metheniti/Magkanari GRE [11] Kociołek/Baran POL [23] 0:2
(13:21, 17:21)

Behlen/Krebs GER [2]  – Sannarnes/Tveit Hjortland NOR [14] 2:0
(21:13, 21:14)


Piaszczyste boiska Tel Awiwu okazały się zdecydowanie bardziej szczęśliwe dla rozstawionych z numerem 3 Agaty Oleksy i Martyny Kozińskiej, które w pierwszym turniejowym pojedynku stanęły w szranki z niżej notowanymi (22) reprezentantkami Izraela: 19-letnią Sapir Reuveni i o rok młodszą Zohar Shushan. Dla obu gospodyń był to pierwszy występ na międzynarodowej imprezie i ten brak doświadczenia widać było w premierowej odsłonie, w której Oleksy i Kozińska bez problemów wygrały 21:13. Świeżo upieczone mistrzynie Polski juniorek poradziły sobie również i w drugiej partii, chociaż Izraelki postawiły poprzeczkę znacznie wyżej i o wyniku zadecydowała gra na przewagi.

Równie dobrą grę Oleksy i Kozińska zaprezentowały w drugim meczu, w którym ich przeciwniczkami były kolejne debiutantki na turnieju międzynarodowym, Słowaczki Edina Sladeckova i Dominika Ruzbaska, mające już na koncie porażkę w pierwszym meczu z Cypryjkami Manolinią Constantinou i Mariotą Angelopoulou.

W inauguracyjnej odsłonie Agata i Martyna wręcz zdemolowały swoje rywalki, pozwalając im na zdobycie jedynie siedmiu punktów. Druga odsłona była już bardziej wyrównana, jednak Polki nie pozwoliły wydrzeć sobie zwycięstwa i wygrały 21:18.

Jutro Kozińska i Oleksy zmierzą się z niepokonanymi dotąd Constantinou i Angelopoulou, a stawką tego pojedynku będzie pierwsze miejsce w grupie C.

Grupa C

Oleksy/Kozińska POL [3] – Shushan/Reuveni ISR [22] 2:0
(21:11, 23:21)

Constantinou/Angelopoulou CYP [10] – Sladeckova/Ruzbaska SVK 2:0
(21:13, 21:17)

Oleksy/Kozińska POL [3] Sladeckova/Ruzbaska SVK [15] 2:0
(21:7, 21:18)

Constantinou/Angelopoulou CYP [10] – Shushan/Reuveni ISR [22] 2:0
(21:12, 21:12)

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved