Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME do lat 20: Polacy z jednym zwycięstwem i jedną porażką

ME do lat 20: Polacy z jednym zwycięstwem i jedną porażką

Dwie polskie pary męskie uczestniczą w mistrzostwach Europy do lat 20 w siatkówce plażowej w Tel Awiwie. W pierwszym dniu zawodów, zarówno Maciej Rudol i Maciej Kosiak, jak i Bartosz Łosiak z Piotrem Kantorem zanotowali po jednym zwycięstwie i jednej porażce.

Maciej Rudol i Maciej Kosiak, którzy nie są faworytami rozgrywek w grupie A, rozpoczęli mistrzostwa od porażki. Po bardzo zaciętym spotkaniu, Polacy ulegli najwyżej rozstawionym w zawodach gospodarzom 1:2. Para Kopzon/Ohana musiała się jednak sporo namęczyć, aby pokonać młodych reprezentantów naszego kraju, a cały pojedynek trwał 50 minut.

Dużo lepiej poszło reprezentantom Polski w drugim spotkaniu. Po bardzo dobrym spotkaniu, Rudol / Kosiak wygrali 2:0 z dużo wyżej notowanymi Norwegami – parą Kvalen/Tvinde. Dużo szczęścia Polacy mieli zwłaszcza w drugim secie, który zakończyli wygraną na przewagi (24:22).

(25:23, 21:17)

W grupie B, rozstawieni z numerem drugim Bartosz Łosiak i Piotr Kantor wygrali swój pierwszy pojedynek z Norwegami – duetem Takvam/Sannarnes. Dość niespodziewanie za to doznali porażki w drugim meczu z rozstawionymi z numerem 14. Szwajcarami – parą Gerson/Kissling 1:2.