Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Wagner: Powinno być naprawdę dobrze

Grzegorz Wagner: Powinno być naprawdę dobrze

fot. archiwum

- Zaczynamy chyba jako pierwsi, ale też mamy nową drużynę. Jednak zawodnicy już sami pytali, kiedy startujemy - mówi Grzegorz Wagner. W poniedziałek po pod jego wodzą 13 zawodników Farta Kielce rozpoczęło przygotowania do nowego sezonu.

Na najbardziej stęsknionego za pracą wyglądał… sam szkoleniowiec kielczan. – Przerwa moim zdaniem była zdecydowanie za długa, te dwa miesiące to strasznie dużo czasu. Ja akurat jestem zwolennikiem dłuższych przygotowań – przyznał. Okazało się też, że poniedziałek był jedynie dniem pierwszego spotkania, bo już na poprzednie dwa tygodnie zawodnikom zostały rozpisane ćwiczenia na siłowni i trening biegowy. – Z tego co wiem, wszyscy pracowali – uśmiecha się Grzegorz Wagner.

W trzynastce, która stawiła się na inauguracyjnych zajęciach, była aż piątka nowych zawodników: środkowi Grzegorz Kokociński i Rafał Sokołowski, libero Michał Żurek oraz przyjmujący Maciej Pawliński i Rafał Buszek. Ten pierwszy, aktualnie najbardziej doświadczony, poprowadził krótką rozgrzewkę. Potem, co nie jest niespodzianką, na pierwszym treningu królowała piłka nożna. Nawet przy niej kielczanie korzystali ze sporttesterów, które monitorował z boku na laptopie trener przygotowania fizycznego doktor Michał Wilk.Pierwszy tydzień jest luźniejszy, tzn. z wolnym weekendem, a trzy dni z jednym treningiem. Od przyszłego tygodnia te obciążenia zwiększamy do maksymalnych, które przyjdą w trzecim-czwartym tygodniu sierpnia. Te największe to 10-11 treningów w tygodniu, więcej zajęć na siłowni, znacznie wyższa intensywność – opowiada Wagner.

Ten najcięższy okres zakończy jedyny wyjazd w trakcie treningów – zaplanowany w dniach 22-28 sierpnia obóz w Sędziszowie. Dopiero we wrześniu dojdzie do głosu ta właściwa, czyli siatkarska piłka. To ten miesiąc stać będzie pod znakiem sparingów. – Planowaliśmy je tak, żeby łatwiejsi przeciwnicy byli na początku, a najtrudniejsi na koniec – mówi Michał Szczukiewicz, dyrektor Farta.W pierwszym turnieju, w którym Fart ma wystąpić (3-4 września w Jaworznie), obok miejscowego Energetyka grać będą także dwaj inni pierwszoligowcy – BBTS Bielsko-Biała i KPS Jadar Siedlce. Potem (13 września) w planach mecz w Pionkach już z PlusLigowym AZS-em Politechnika Warszawska. Kielczanie mają też zaproszenie od Trefla na turniej w Gdańsku (16-18 września), ale ten sprawdzian jest jednak tylko wstępnie potwierdzony. Próbą generalną przed sezonem ma być występ w VI Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie (23-25 września). Udział w nim wezmą, oprócz Farta: AZS Politechnika Warszawa, AZS Częstochowa i Asseco Resovia Rzeszów. Co ciekawe – dopiero wtedy kielczanie będą mogli wystąpić w pełnym składzie. A to dlatego, że francuski rozgrywający Pierre Pujol zjawi się w Kielcach dopiero po mistrzostwach Europy. Dwaj inni nieobecni z inauguracji dotrą wcześniej – kanadyjski środkowy Adam Kamiński zakończy wypełnianie obowiązków reprezentacyjnych na początku września, a Xavier Kapfer, którego zatrzymały sprawy rodzinne, dotrze już w przyszłym tygodniu.

Na co stać nowy Fart? – Może nie mamy jakichś superzawodników – myślę tu o wielkich gwiazdach. Nie zapominajmy też, że mamy jeszcze jedno miejsce wolne dla obcokrajowca, ale zamysł był taki, żeby złożyć zespół z "walczaków" i jeśli pokażą nie tylko umiejętności, ale właśnie ten charakter, to powinno być naprawdę dobrze – mówi trener. Co to "dobrze" z kolei ma oznaczać? – Dyrektor Michał Szczukiewicz mówi o szóstym miejscu – przypomina Wagner. Wspomniany nieco prostuje… – Celem jest miejsce w ósemce, czyli w play-off, ale zawsze należy mierzyć wyżej. I stąd to szóste miejsce.

* wypowiedzi zebrał Adam Gołąb
* więcej w kieleckiej "Gazecie Wyborczej"

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved