Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Asseco Resovia zacznie treningi w poniedziałek

Asseco Resovia zacznie treningi w poniedziałek

fot. archiwum

Już tylko kilka dni wolnego zostało siatkarzom Asseco Resovii. W poniedziałek spotkają się na pierwszym po przerwie treningu i przez dwa miesiące będą przygotowywać się do nowego sezonu w PlusLidze. Pierwszy sparing rozegrają natomiast we wrześniu.

Po minionym sezonie, w którym resoviacy zdobyli brązowe medale mistrzostw Polski, przez szatnię resoviaków przeszła nawałnica. Odszedł trener Ljubo Travica, a także sześciu siatkarzy. Pierwszym szkoleniowcem został Andrzej Kowal, jego asystentem Marcin Ogonowski, a do zespołu dołączyli Piotr Nowakowski, Czech Lukas Tichacek, Maciej Dobrowolski, Czarnogórzec Marko Bojić, Amerykanin Paul Lotman i Rumun Adrian Gontariu. Nie wszyscy jednak pojawią się już na pierwszym treningu.

Z nowych graczy przygotowania "o czasie" zacznie tylko Dobrowolski, a ze "starych" zawodników: Olieg Achrem, Łukasz Perłowski i Wojciech Grzyb. Będzie też cała rzesza młodych graczy, którzy jednak do tej pory występowali głównie w Młodej PlusLidze. Pozostałych siatkarzy Asseco Resovii zatrzymają obowiązki reprezentacyjne. Krzysztof Ignaczak, Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok i Mateusz Mika przygotowują się do wrześniowych mistrzostw Europy z reprezentacją Polski. Niemiec Georg Grozer i Czech Lukas Tichacek szykują się do tej samej imprezy ze swoimi kadrami, a Lotmana, Bojicia i Gontariu czekają na przełomie sierpnia i września kwalifikacje olimpijskie. – To nie tylko nasz problem, podobnie będą miały przecież i inne drużyny – mówi Marcin Ogonowski, drugi trener Asseco Resovii. – Na początku będziemy na pewno trenować inaczej niż później, gdy dojdą wszyscy, ale będzie też okazja więcej popracować z młodzieżą – dodaje.

Pełny skład trenerzy Asseco Resovii będą mieli do dyspozycji zapewne dopiero po mistrzostwach Europy, na kilkanaście dni przed startem PlusLigi, który zaplanowano na 1 października. Wcześniej powinni systematycznie pojawiać się Lotman, Gontariu i Bojić, a także ci gracze, którzy nie załapią się na wyjazd do Czech i Austrii, gdzie odbędzie się europejski czempionat.Resoviacy ćwiczyć będą w Rzeszowie, nie planują żadnego dłuższego wyjazdu. – Oprócz zajęć w hali i na siłowni będziemy też trenować na stadionie Resovii, na świeżym powietrzu – zapowiada Ogonowski. – Będziemy pracować dwa razy dziennie, czasami tylko może być jeden trening – dodaje. Po trzech dniach pracy na siłowi, podopieczni Andrzeja Kowala zaczną też trenować w hali. Od początku przygotowań siatkarze będą pracować pod okiem nowego trenera przygotowania fizycznego, Andrzeja Zahorskiego, który obecnie współpracuje z Włochem Andreą Anastasim w reprezentacji Polski.

7 września natomiast rzeszowianie mają rozpocząć sparingi. Na początek, w meczu pokazowym w Krakowie zmierzą się z pierwszoligową Wandą. Później czeka ich jeszcze dwumecz ze Skrą w Bełchatowie, turniej w Miliczu, gdzie zagrają też Skra i Zaksa Kędzierzyn-Koźle oraz II Memoriał im. Jana Strzelczyka w Rzeszowie, który rozegrany zostanie na tydzień przed startem rozgrywek. Oprócz resoviaków zagrają tam też turecki Fenerbahce Stambuł, rumuński Remat Zalau i Jastrzębski Węgiel. – Być może zagramy też jakieś sparingi z drużynami, które będą na zgrupowaniach w Kielnarowej – mówi Ogonowski.

* Autorem tekstu jest Marcin Lew (gazeta.pl)
* więcej na gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved