Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adam Okuniewski: Organizacyjnie jesteśmy przygotowani

Adam Okuniewski: Organizacyjnie jesteśmy przygotowani

fot. archiwum

Drużyna Lotosu Trefl Gdańsk rozpocznie przygotowania do sezonu PlusLigi 1 sierpnia. Dla beniaminka nadszedł czas załatwiania wielu spraw związanych z udziałem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jak zapewnia wiceprezes klubu prawie wszystko jest już gotowe.

Za tydzień drużyna rozpocznie pierwsze treningi. Czy organizacyjnie wszystko jest już „dopięte na ostatni guzik"?

– Zespół wznowi treningi 1 sierpnia. Organizacyjnie klub jest przygotowany, aczkolwiek trwają końcowe rozmowy dotyczące dzierżawy hali, dopinane są również sprawy sprzętu i tym podobne, co jest zupełnie naturalne na tym etapie. Chciałbym aby trener wraz z zespołem mógł w spokoju skupić się na treningach, a kierownictwo klubu powinno dopilnować wszystkich pozostałych spraw. Wszyscy jesteśmy zgodni, iż ten sezon będzie bardzo trudny zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. PLPS wprowadza kolejne zmiany w regulaminie, które mają na celu usprawnić i uatrakcyjnić rozgrywki ligowe. W planach jest aby od zbliżającego się sezonu w każdym meczu była możliwość obejrzenia powtórki w sytuacjach spornych. Zasada ta była testowana podczas finałów Pucharu Polski. Nasza liga będzie pierwszą w Europie, a może i na świecie, w której ta zasada będzie obowiązywała podczas wszystkich rozgrywanych meczów sezonu. Jestem przekonany, że wprowadzenie tego przepisu, pomimo dodatkowych kosztów, uatrakcyjni mecze i zarazem uspokoi zawodników.

Ostatecznej umowy z klubem nie podpisał Petkov. Co się takiego stało, że Bułgara nie zobaczymy w tym sezonie w Treflu?– Trudno jest mi szczegółowo omawiać kulisy prowadzonych rozmów. Umowa przedwstępna z zawodnikiem, która została podpisana przez agenta, miała obowiązywać pod warunkiem uzyskania pełnej zgody obecnego klubu. Ponieważ nie doszło do oczekiwanego porozumienia z obecnym klubem, dlatego umowa właściwa nie mogła być podpisana. Stanislaw Petkov jest młodym zawodnikiem i nasz klub bardziej traktował ten transfer jako inwestycję w przyszłość. Życzymy Stanislawowi dalszego sportowego rozwoju.

Zostaliście z trzema przyjmującymi na niecałe 3 miesiące przed ruszeniem ligi. Co klub pocznie z tym problemem?

– Początek ligi jest bardzo trudny i intensywny – w ciągu pięciu tygodni zostanie rozegranych 7 meczów na 9 zaplanowanych w I rundzie. Zarząd klubu, w porozumieniu z trenerem Grzegorzem Rysiem, rozważa różne możliwości, które pozwolą w pełni skompletować skład.

Prasa rozpisuje się na temat kubańskiego zawodnika, który rzekomo ma zasilić szeregi Lotosu Trefl. Chodzi oczywiście o Henry’ego Bella. Jednak Klub wydał oświadczenie o możliwym powrocie do drużyny Luisa Hernandeza, który razem z Treflem wywalczył awans do PlusLigi. Czy rozwieje Pan wątpliwości w tej sprawie?

– Trudno mi komentować różne doniesienia prasy. Każdy reprezentant Kuby byłby mile widziany w każdym czołowym zespole, nie tylko polskiej ligi. Henry Bell jest niewątpliwie wyróżniającym się zawodnikiem, nie tylko reprezentacji Kuby, ale całych rozgrywek Ligi Światowej. Możliwość powrotu do zespołu Luisa Hernandeza jest rozważana przez klub, o czym wspominałem już wcześniej. Pod uwagę brani są również inni zawodnicy. W ciągu kilku dni powinno okazać się jaką decyzję podejmiemy.

* rozmawiała Anna Maszk
* więcej w serwisie www.treflsport.com

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved