Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stare Jabłonki: Rostrzygnięcia country quota mężczyzn

WT Stare Jabłonki: Rostrzygnięcia country quota mężczyzn

Niemcy Bockermann/Urbatzka, Brazylijczycy Thiago/ Harley i Amerykanie Patterson/Keenan - to trzy pary, które w dzisiejszych spotkaniach eliminacji krajowych wywalczyły sobie awans do turnieju kwalifikacyjnego World Tour w Starych Jabłonkach.

W rywalizacji par z Niemiec, górą okazali się zawodnicy Böckermann/ Urbatzka, którzy pokonali swoich rodaków Dollinger/Windscheif w trzech setach po 50 minutach walki. Pierwszy set spotkania padł łupem zwycięzców dzisiejszego meczu, którzy rozstrzygnęli go na swoją korzyść wygrywając 21:17. Dollinger/Windscheif nie zamierzali się jednak poddawać i zaciętą końcówkę drugiego seta rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając 21:19. W tie-breaku górą okazała się jednak para Böckermann/Urbatzka, którzy wygrali trzecią partię 15:10 i awansowali do turnieju kwalifikacyjnego w Starych Jabłonkach.

Dollinger/Windscheif GER – Böckermann/Urbatzka GER 1:2
(17:21, 21:19, 10:15)

W I rundzie rywalizacji brazylijskiej górą okazali się Bruno/Maciel, którzy pokonali swoich rodaków Rhuan/Ferramenta w tie-breaku po 49 minutach walki. Pierwszy set padł jednak łupem rywali, którzy wygrali odsłonę 21:17. Bruno/Maciel nie zamierzali się jednak łatwo poddawać i szybko doprowadzili do remisu, wygrywając drugą partię 21:16. W tie-breaku zwycięzcy dzisiejszego spotkania nie pozostawili już żadnych wątpliwości, kto jest lepszy, wygrywając 15:8.

Bruno/Maciel BRA – Rhuan/Ferramenta BRA 2:1
(17:21, 21:16, 15:8)

W II rundzie kwalifikacji brazylijskich Bruno/Maciel musieli już jednak uznać wyższość pary Thiago/Harley, która w pierwszej rundzie miała wolny los. Zmęczeni pojedynkiem w I rundzie Bruno i Maciel przegrali 1:2, więc to ich rywali obejrzymy jutro w I rundzie kwalifikacji.

Thiago/Harley BRA – Bruno/Maciel BRA 2:1
(11:21, 21:19, 15:13)

W walce par reprezentujących barwy USA Patterson/Keenan pokonali po tie-breaku swoich rodaków Fuerbringer/Lucena po 53 minutach walki. Pierwszy set tego spotkania padł jednak łupem pokonanych w dzisiejszym spotkaniu, którzy dość pewnie rozstrzygnęli inauguracyjną partię na swoją korzyść wygrywając 21:13. Rywale nie załamali się jednak takim obrotem sprawy i drugą partię rozstrzygnęli już na swoje konto wygrywając 21:18. Tie-break to zacięta walka o każdy punkt, ale ostatecznie 15: 13 zwyciężyli Patterson/Keenan.

Fuerbringer/Lucena USA – Patterson/Keenan USA 1:2
(21:13, 18:21, 13:15)