Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stare Jabłonki: Paszek i Bekier już za burtą

WT Stare Jabłonki: Paszek i Bekier już za burtą

Na pierwszej rundzie kwalifikacji zakończyły swój udział w turnieju Grand Slam w Starych Jabłonkach Daria Paszek i Renata Bekier. Polki w dwóch wyrównanych setach uległy Belgijkom Gielen / Mouhai i nie zagrają w turnieju głównym.

Początek inauguracyjnej partii spotkania nie wskazywał, że Polki poniosą porażkę w dzisiejszym spotkaniu. Za sprawą świetnej zagrywki i udanych ataków już po kilku akcjach odskoczyły na pięć punktów przewagi (6:1). Od tego momentu polskie siatkarki starały się kontrolować to, co dzieje się na boisku. Zawodniczki z Belgii nie zamierzały się jednak poddawać i po udanym bloku zmniejszyły straty do trzech punktów (5:8). Taka przewaga Renaty Bekier i Darii Paszek utrzymywała się do przerwy technicznej (12:9). Kiedy po udanym bloku Darii Paszek, polskie zawodniczki prowadziły czterema punktami (15:11), wydawało się, że nic złego już w tym secie nie może się im przydarzyć. Nic bardziej mylnego. Rywalki szybko zabrały się do odrabiania strat i po kilku udanych zagraniach doprowadziły do remisu (16:16). Polki prowadziły jeszcze 18:17, ale od tego momentu punktowały tylko Belgijki, które wygrały seta 21:18 po udanym bloku na Renacie Bekier.

Na szczęście biało-czerwone nie załamały się takim obrotem sprawy i od prowadzenia rozpoczęły drugiego seta (2:0). Zawodniczki z Belgii szybko opanowały jednak sytuację na boisku i po chwili wyszły na prowadzenie (4:3). Polskie siatkarki zdawały sobie sprawę, że jest do dla nich set ostatniej szansy i po skutecznym bloku Darii Paszek wyszły na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Niestety, przewaga ta została bardzo szybko zniwelowana przez przeciwniczki (8:8), a w kolejnych akcjach dzięki świetnej i należy podkreślić szczęśliwej zagrywce, rywalki odskoczyły na cztery "oczka" (12:8). Zawodniczki z kraju znad Wisły wspierane przez świetnie dopingującą polską publiczność doprowadziły do remisu (14:14), a po skutecznej kontrze wyszły na prowadzenie (15:14), które po kilku kolejnych akcjach udało im się powiększyć do dwóch punktów (18:16). Od tego momentu to jednak Belgijki zdobyły cztery punkty z rzędu, mając tym samym pierwsze piłki meczowe (20:18). Polskim siatkarkom udało się jedną obronić, ale drugiej nie były już w stanie, przegrywając 19:21 i cały mecz 0:2.

Polki nie zagrały złego spotkania, ale w końcówkach setów zabrakło im doświadczenia, które pozwoliłoby utrzymać wypracowaną wcześniej przewagę.

Paszek/Bekier POL [25] – Gielen/Mouha BEL [8] 0:2
(18:21, 19:21)