Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > PLKS Pszczyna ma nowe siatkarki, ale… nazwisk nie ujawnia

PLKS Pszczyna ma nowe siatkarki, ale… nazwisk nie ujawnia

fot. archiwum

Z nowym trenerem - Dariuszem Luksem i dziewięcioma nowymi zawodniczkami przystąpi do nowego sezonu pszczyński PLKS. Klubowi działacze wstrzymują się jednak z podaniem ich nazwisk do czasu rozpoczęcia przygotowań, które zaplanowano na 1 sierpnia.

Do prawdziwej rewolucji kadrowej doszło w pszczyńskim I-ligowcu. Po tym jak podopieczne trenera Jarosława Bodysa zajęły w poprzednim sezonie 6. miejsce w rozgrywkach, działacze postanowili nie przedłużać umowy ze szkoleniowcem.

Jego następcą okazał się Dariusz Luks, który w kwietniu wywalczył awans do PlusLigi z męskim Treflem Gdańsk. Szkoleniowiec pochodzący z Radlina w nadchodzącym sezonie będzie miał do dyspozycji tylko trzy siatkarki, które poprzednio występowały w Pszczynie. W tej grupie są: Izabela Placek, Agnieszka Mitręga oraz Joanna Markiel.

Oprócz nowych kontraktów z tymi zawodniczkami, działacze PLKS-u podpisali umowy z siedmioma nowymi siatkarkami. Kto jest w tym gronie? Na razie działacze klubowi wstrzymują się z podaniem nazwisk zawodniczek do czasu rozpoczęcia przygotowań, które zaplanowano na 1 sierpnia. Nieoficjalnie mówi się, że w nowym sezonie w Pszczynie zagrają m.in.: Natalia Staniucha (rozgrywająca z AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski) oraz Marta Kutikow (libero ze Sparty Warszawa). Działacze prowadzą również jeszcze zaawansowane rozmowy z dwoma zawodniczkami.Co w nowym sezonie będą porabiać siatkarki, które rozstały się z PLKS-em? Sandra Szczygioł trafiła do Jedynki Aleksandrów Łódzki, beniaminka I ligi. Aleksandra Szafraniec zakotwiczyła w Gaudii Trzebnica. Aleksandra Filip swoją karierę kontynuować będzie w II-ligowym Sokole 43 Katowice. Do Norwegii wyjeżdża Edyta Węcławek, która oprócz gry w jednym z tamtejszych klubów, będzie również trenerką zespołu młodzieżowego. Za granicę (Anglia) wyjechała również Magdalena Kosiarska. Pochodząca z Piły libero planuje jednak zawieszenie gry.

Przypomnijmy, że jeszcze w trakcie sezonu 2010/2011 do Luksemburga wyemigrowała Maria Haratyk, która w Pszczynie spędziła pięć sezonów. Marta Lach wróciła do Warszawy, gdzie będzie nauczycielką wychowania fizycznego w jednej ze stołecznych szkół podstawowych. 33-latka jest na etapie szukania nowego klubu, ale w przypadku niepowodzenia zakończy karierę. Dziecka spodziewa się Agnieszka Bodys. Natomiast były trener Jarosław Bodys prowadzi zaawansowane rozmowy z jednym z pierwszoligowych zespołów, których finału należy się spodziewać w ciągu kilku najbliższych dni.

źródło: sps24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved