Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Piotr Łukasik: Plażówka jest dla mnie odskocznią od hali

Piotr Łukasik: Plażówka jest dla mnie odskocznią od hali

fot. archiwum

Zwycięstwem Przemysława Stępnia i Piotra Łukasika zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w siatkówce plażowej. Warto przypomnieć, że Łukasik to obiecujący siatkarz halowy, który w tym roku uzupełnił seniorski skład Indykpolu AZS UWM Olsztyn.

Zwycięstwo w OOM to ogromny sukces dla młodych siatkarzy…

Piotr Łukasik:Mistrzostwo Polski kadetów jest dla mnie zdecydowanie największym sukcesem, właściwie jedynym na taką skalę. Siatkówka plażowa towarzyszy mi od sześciu lat. Mieszkam w Starych Jabłonkach, więc siłą rzeczy każdego roku większość wakacji spędzam na boiskach do plażówki.

Było spotkanie, które szczególnie zapadnie ci w pamięci?Ciężko powiedzieć, który mecz był najtrudniejszy. Generalnie podeszliśmy do imprezy bardzo skoncentrowani. Zależało nam, żeby pokazać się z dobrej strony i udowodnić, że siatkarze halowi nie są bez szans z zawodnikami, którzy na co dzień trenują w łódzkim SMS. Bardzo trudne były dwa ostatnie pojedynki, które stoczyliśmy z reprezentantami Polski na mistrzostwa Europy U-18. Oba wygraliśmy jednak po tie-breakach.

Pogoda was nie rozpieszczała…

Pierwszego dnia turnieju wiał bardzo silny wiatr, który sprawiał spore kłopoty w grze. Całe szczęście, że poradziliśmy sobie w tych warunkach.

Kusi cię, żeby pozostać na piasku? Para Piotr Łukasik/Adam Łukasik mogłaby być ciekawa…

Siatkówka plażowa jest dla mnie taką odskocznią od hali. Postawiłem na halówkę i nie mam zamiaru tego zmieniać. W tym sezonie raczej już z bratem Adamem (również siatkarz halowy i plażowy – red.) nie zagram. Za tydzień rozpoczynam przygotowania do sezonu halowego. Mam jednak nadzieję, że w najbliższych latach uda nam się zagrać razem.

* rozmawiał Maciej Nowocień

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved