Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Mirosław Przedpełski: Mentalność to bardzo ważna rzecz

Mirosław Przedpełski: Mentalność to bardzo ważna rzecz

fot. archiwum

Reprezentacja Polski rozegra pod koniec sierpnia IX Memoriał Huberta Wagnera. W tym roku do Polski przyjadą drużyny Czech, Włoch, a także Rosji. Z pewnością turniej ten będzie ostatnim sprawdzianem formy przed mistrzostwami Europy.

Reprezentacja Polski w ostatni weekend sierpnia rozegra IX Memoriał Huberta  Wagnera. Impreza ta odbędzie się w Katowicach. W tegorocznej edycji memoriału udział wezmą cztery drużyny. Będą to zespoły: Czech, Rosji, Włoch i Polski. Turniej ten będzie niewątpliwie ostatnią możliwością sprawdzenia formy przed mistrzostwami Europy.

– Myślę, że to jest dobry termin – jak zawsze – tuż przed mistrzostwami. To będzie lepszy czas dla nas, bo więcej czasu jest dane trenerowi i drużynie do przygotowania. To będzie ostatni sprawdzian. Budowanie ducha drużyny odbywa się tak, jak sobie wymarzyłem kiedyś, czyli oparte na mentalności. To bardzo ważna rzecz. Oczywiście ważne są gwiazdy, ale drużyna siatkówki to drużyna, która musi być zbudowana mentalnie bardzo dobrze. Czekamy na powrót do zdrowia tych najlepszych zawodników, ale muszą oni wiedzieć, że do drużyny trzeba się dopasować, a nazwisko nie gwarantuje miejsca w kadrze. Myślę, że będzie dobrze – powiedział Mirosław Przedpełski prezes PZPS.

źródło: fundacjawagnera.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved