Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Jakub Bokuniewicz zadebiutuje na ławce trenerskiej Żubra

Jakub Bokuniewicz zadebiutuje na ławce trenerskiej Żubra

fot. archiwum

Z nowym szkoleniowcem przystąpią do rozgrywek 2011/2012 siatkarze trzecioligowego Żubra Białowieża. Na ławce trenerskiej Wojciecha Gutowskiego zastąpi wychowanek klubu Jakub Bokuniewicz, który ma za sobą m. in. występy w Ślepsku Suwałki.

Od sezonu 2011/2012 będziesz nowym trenerem Żubra Białowieża. Czy to trudne zadanie?

Jakub Bokuniewicz:Przede wszystkim jest to bardzo odpowiedzialne zadanie. Trudność będę miał podwójną, ponieważ po pierwsze jest to mój debiut, a po drugie wszyscy zawodnicy są moimi kolegami z boiska. Będę musiał poskromić grupę ludzi, zdobyć ich zaufanie i przekonać do ciężkiej pracy. Jako trener spotkam się z różnymi charakterami i oczekiwaniami zawodników.

Czego twoim zdaniem zabrakło w poprzednim sezonie, aby znaleźć się w pierwszej dwójce rozgrywek i grać w barażach o awans do drugiej ligi?Myślę, że na to złożyło się wiele rzeczy. Przed sezonem od naszego zespołu odeszli czołowi zawodnicy. Trenowaliśmy dosyć rzadko, a jeśli już to często w niepełnym składzie. W siatkówce potrzeba zrozumienia i zgrania między poszczególnymi formacjami, a bardzo ciężko to osiągnąć widząc się raz na dwa tygodnie. Razem z prezesem postaramy się, aby tak nie było w tym sezonie. Po za tym uważam, że zespoły z Augustowa i Lipska były po prostu od nas lepsze i zasłużenie zajęły wyższe miejsca z tabeli.

Jaką masz koncepcje budowy zespołu? Czy planujesz jakieś istotne zmiany w systemie gry?

Jakieś plany są, ale jeszcze jest za wcześnie żeby o tym mówić. Będziemy starać się wzmocnić, ale z głową. Głównie chodzi o to, aby zawodnicy rozumieli się na boisku, a także po za nim. Na poziomie amatorskiej 3 ligi ważna moim zdaniem jest atmosfera w zespole. Wszyscy powinniśmy doskonale rozumieć się na boisku, jak i poza nim. Jeżeli chodzi o ten aspekt to było z tym dobrze, a mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej. Co do systemu gry to będziemy rozwijać to co do tej pory. Przewiduję dużo pracy nad systemem blok-obrona.

* rozmawiał Mateusz Gutowski
* więcej w serwisie zubrbialowieza.tnb.pl

źródło: zubrbialowieza.tnb.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved