Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Dominik Żmuda: Musimy po prostu ciężko trenować

Dominik Żmuda: Musimy po prostu ciężko trenować

fot. archiwum

1 sierpnia MCKiS PKE Energetyk Jaworzno rozpocznie przygotowania do sezonu 2011/2012. Diametralnie przebudowany w poprzednim roku przez trenera Słamowira Gerymskiego zespół, wcale nie zamierza walczyć jedynie o utrzymanie w I lidze.

W poprzednim sezonie Energetyk Jaworzno ze względu na drastyczne zmniejszenie budżetu musiał postawić na mniej doświadczonych, tańszych zawodników. Z klubem pożegnali się siatkarze, którzy tworzyli oblicze "energetycznych" w ostatnich latach – m.in. Krzysztof Szopa, Krzysztof Antosik, Mariusz Syguła, czy Jarosław Tepling. Na ich miejsce trener Sławomir Gerymski sprowadził młodych zawodników, uzupełniając skład wychowankami grającymi wcześniej w rozgrywkach trzeciej ligi.

W zbliżającym sezonie szkoleniowiec postawił na podobną taktykę. Do kadry zespołu dołączyli młodzi Mateusz Wojtowicz, Patryk Łaba oraz wychowanek MCKiS-u, grający ostatnio w Avii Świdnik – Adam Michalski.

W poniedziałek siatkarze z Jaworzna rozpoczną treningi przed zbliżającym się sezonem I ligi. – Przygotowania całą ekipą zaczynamy 1 sierpnia, jednak trener Gerymski dokładnie wyznaczył nam indywidualny trening w wakacje. Ma on dać nam łatwiejsze wejście w te już mocniejsze zajęcia – komentuje przyjmujący Energetyka, Dominik Żmuda.Przed sezonem 2010/2011 zarząd klubu zapowiadał, że ważne jest dla nich jedynie utrzymanie w I lidze mężczyzn. Obecnie takich głosów nie słychać, a Żmuda twierdzi, iż wyższe lokaty są w ich zasięgu. – Życzyłbym sobie walki o górę tabeli, ale wydaje mi się, że my, jako zespół, zamiast gadać musimy po prostu ciężko trenować i zobaczymy jaki to da efekt.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved