Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polskie kadetki zaczynają walkę w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży

Polskie kadetki zaczynają walkę w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży

fot. archiwum

W tym roku kadetki odwiedzą Turcję aż 3 razy. W maju w Ankarze zajęły 5. miejsce w mistrzostwach Europy, od dziś rozpoczynają zmagania w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Trabzonie, a w sierpniu wrócą do Ankary na mistrzostwa świata.

Gdyby to od nas zależało pewnie, że wolelibyśmy pojechać gdzieś indziej – powiedział trener kadetek Andrzej Peć . – Chociaż ME w Turcji były perfekcyjnie zorganizowane. Znamy już obiekty, a to jest duży plus.

Mało tego, że kadetki wszystkie ważne imprezy rozgrywać będą w Turcji, to zawsze mają Turczynki w grupie. W rozgrywanych w maju mistrzostwach Europy w Ankarze gospodynie wywalczyły złoto. Jedyną drużyną, która pokonała Turczynki podczas tamtej imprezy były Polki. – Na pewno dla nas to jest większa mobilizacja – zapewniał trener Andrzej Peć. – Będziemy chcieli potwierdzić, że wygrana z nimi podczas ME nie była dziełem przypadku. Z kolei Turcja na pewno będzie bardziej zmotywowana na mecz z nami. To nie było tak, że Turczynki zagrały wtedy słabo. One przez całe mistrzostwa grały bardzo równo i bardzo dobrze. Z nami też zagrały w bardzo dobrym stylu. Po prostu byliśmy lepsi o te parę piłek.

Mam nadzieję, że Turczynki czują przed nami respekt. My na pewno nie zamierzamy się przejmować, że są mistrzyniami Europy. Będziemy walczyć jak na ME. Na pewno tamten mecz one mają w głowach, my również mamy w głowach. Wydaję mi się, że to, że z nimi wygrałyśmy pomoże nam – dodała kapitan kadetek Iga Chojnacka.Polki w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy zostały sklasyfikowane w grupie A, razem z Turcją, Słowacją oraz Belgią. Najtrudniejszym spotkaniem na pewno będzie mecz z gospodyniami. – W mojej ocenie najgroźniejszym rywalem w grupie będzie Turcja – powiedział trener Andrzej Peć. – W ME Belgijki nie zakwalifikowały się do czołowej ósemki. Ze Słowacją walczyliśmy o 5. miejsce i wygraliśmy. Na dzień dzisiejszy mamy bilans meczów na swoją korzyść. Myślę, że Turcja będzie najtrudniejszym rywalem, Słowacja na drugim miejscu, a Belgia teoretycznie będzie tym najsłabszym przeciwnikiem. Aczkolwiek z doświadczenia wiem, że na mistrzostwach naprawdę nie ma łatwych spotkań, a te, które za takie się uważa, okazują się trudne do wygrania.

W drużynie widać wielką motywację i chęć walki. Młode siatkarki po ME czują niedosyt i w tych zawodach dołożą wszelkich starań, aby poprawić wynik z Ankary. – Atmosfera jest fajna. Dziewczyny wiedzą, że jedziemy jakby na powtórkę ME, ale w wydaniu olimpijskim. To dla nas dobry sprawdzian przed mistrzostwami świata. Na takich imprezach jest dodatkowa mobilizacja. Super, że taka impreza jest i że możemy wziąć w niej udział. To naprawdę fajny etap przygotowania do MŚ – powiedział trener kadetek.

Polki Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy rozpoczynają od meczu ze Słowacją, później zagrają kolejno z Turcją i Belgią. Celem jest wyjście z grupy, a potem walka o miejsce na podium. – Mamy nadzieję, że nasze marzenie się spełni i będziemy walczyć o medale – zakończył Andrzej Peć.

Terminarz spotkań grupowych Polek:
25.07. Polska – Słowacja
26.07. Polska – Turcja
27.07. Polska – Belgia

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved