Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Łasko: Chcę złota z Jastrzębiem

Michał Łasko: Chcę złota z Jastrzębiem

fot. archiwum

- Na początku dziwnie się czułem, lecz grałem już przeciwko Polsce tyle razy, że teraz nie mam żadnych sentymentów. Jestem reprezentantem Włoch, noszę błękitną koszulkę. I gram dla Italii z całego serca - mówi o potyczkach Polski z Włochami Michał Łasko.

Po objęciu włoskiej kadry przez Mauro Berruto, Michał Łasko otrzymał szansę gry w podstawowej szóstce. Wydaje się, że ją wykorzystał, bowiem z dobrej strony pokazał się podczas rozgrywek Ligi Światowej. Z jego dobrej gry powinni cieszyć się także działacze i kibice Jastrzębskiego Węgla, bowiem jednym z nowych nabytków śląskiego klubu jest właśnie Łasko. Co sprawiło, że zamienił on słoneczną Italię na Polskę? – Liczę, że dzięki grze w Polsce stanę się lepszym zawodnikiem. Marzę poza tym o tytule mistrzowskim. We Włoszech nie miałem takiej okazji, bo ostatnio zmonopolizowały ligę ekipy Trentino i Cuneo – mówi na łamach Przeglądu Sportowego atakujący reprezentacji Włoch.

W naszym kraju od kilku sezonów niepodzielnie króluje Skra. Jednak nowy zawodnik śląskiego klubu wierzy, że bełchatowianie też są do pokonania. – Z każdym można wygrać – uważa reprezentant Włoch, który marzy o sukcesach ze swoją nową drużyną. – Chcę złota z Jastrzębiem, które pozwoli mi dobrze przygotować się do wyzwań w reprezentacji Włoch – dodaje Łasko.

Do sukcesów Jastrzębski Węgiel ma poprowadzić Lorenzo Bernardi. Atakujący reprezentacji Włoch zna tego szkoleniowca i wypowiada się o nim w samych superlatywach. – Lorenzo to genialny zawodnik. Mam przeczucie, że ze wszystkich naszych mistrzów ma największy potencjał jako szkoleniowiec. Oczywiście ma też najtrudniejszy charakter, lecz wierzę, że wiele się od niego nauczę, podobnie jak od Anastasiego. Z generacji gwiazd to jest ten, który będzie najlepszym trenerem – kończy syn Lecha Łasko.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved