Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Grand Prix > Katarzyna Konieczna: Drużyna dopiero się krystalizuje

Katarzyna Konieczna: Drużyna dopiero się krystalizuje

fot. archiwum

- Szansa na turniej finałowy na pewno jest. Czy ją jednak wykorzystamy, to zależy już tylko od nas i naszej gry -mówi na kilkanaście dni przed startem World Grand Prix atakująca reprezentacji Polski, Katarzyna Koniczna.

W miniony weekend polskie siatkarki rozegrały dwa mecze sparingowe z zawodniczkami z Kraju Kwitnącej Wiśni. Niestety, podopieczne Alojzego Świderka oba spotkania przegrały 1:3. – Japonia jest bardzo wymagającym przeciwnikiem, ale to dla nas tylko lepiej. Bardzo trudno się gra z Azjatkami, one są doświadczone, znakomicie grają w obronie, a nasza drużyna dopiero się krystalizuje – zaznacza na łamach Sportu Katarzyna Konieczna. – Jestem przekonana, że do turnieju w Bydgoszczy przygotujemy odpowiednią dyspozycję – dodaje atakująca reprezentacji Polski.

Podczas nieobecności Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i Joanny Kaczor o sile polskiego ataku ma stanowić właśnie Katarzyna Konieczna, z którą o miejsce w szóstce w trakcie WGP rywalizować będzie Anita Kwiatkowska. – Nie jest powiedziane, że mam z góry przypisane miejsce pierwszej atakującej. Do kluczowej imprezy sezonu, czyli mistrzostw Europy pozostało jeszcze bardzo wiele czasu i wszystko może się zmienić – twierdzi Konieczna.

Zawodniczka podkreśla również, że jest spora różnica w treningach preferowanych przez Jerzego Matlaka i Alojzego Świderka. To całkiem inna siatkówka, o wiele szybsza – mówi Konieczna. – Nie ma co ukrywać, że tak grają czołowe zespoły świata. Musimy je dogonić i najwyższy czas zacząć tak grać – uważa siatkarka reprezentacji Polski.

W ubiegłym sezonie biało-czerwone zdołały zakwalifikować się do turnieju finałowego World Grand Prix. Czy ta sztuka uda się odmłodzonej reprezentacji również w nadchodzących rozgrywkach? – Szansa na turniej finałowy na pewno jest. Czy ją jednak wykorzystamy, to zależy już tylko od nas i naszej gry – kończy Konieczna.

źródło: inf. własna, Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Grand Prix, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved