Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Fart rozpoczyna przygotowania do sezonu

Fart rozpoczyna przygotowania do sezonu

fot. archiwum

Dziś siatkarze Fartu Kielce rozpoczynają przygotowania do nadchodzącego sezonu w PlusLidze. Na początkowych zajęciach zabraknie dwóch Francuzów oraz Kanadyjczyka. Najwcześniej z nieobecnych do drużyny dołączy Xavier Kapfer.

Na pierwszych zajęciach będą: dwaj przyjmujący Rafał Buszek (ostatnio Asseco Resovia Rzeszów), Maciej Pawliński (Jastrzębski Węgiel), libero Michał Żurek (Trefl Gdańsk) i środkowi Grzegorz Kokociński (Harnes Volley-Ball) oraz Rafał Sokołowski (Energetyk Jaworzno). Zabraknie ostatniego nowego: francuskiego rozgrywającego Pierre’a Pujol a (Sisley Treviso), który dołączy do zespołu dopiero po zaplanowanych na 10-18 września mistrzostwach Europy. – Jeśli zakontraktowaliśmy klasowego rozgrywającego, to trzeba było się z tym liczyć, że będzie na mistrzostwach Europy grał do końca. I tego mu życzę, bo Francuzom na Lidze Światowej nie poszło najlepiej – mówi na antenie Radia Kielce trener Fartu, Grzegorz Wagner.

Oprócz rozgrywającego „Trójkolorowych" nie będzie jego rodaka Xaviera Kapfera, któremu urodziło się dziecko i do Polski wróci za tydzień, oraz Adama Kamińskiego (obowiązki reprezentacyjne).

Mimo, że przygotowania do sezonu już ruszają, to nie wykluczone, iż szeregi kieleckiego zespołu może jeszcze zasilić jeden zagraniczny gracz. – Mamy jeszcze jedno miejsce dla obcokrajowca. Oczywiście rozglądamy się jeszcze za jednym zawodnikiem, ale bez szybkich decyzji, bo mamy już trzon zespołu. Myślę, że jeśli kogoś kupimy, to będzie to ktoś z „nazwiskiem" – dodaje Wagner.Kielczanie pracować będą głównie na własnych obiektach. Jedynie w sierpniu (26-28) ze względu na turniej piłkarzy ręcznych Galeria Echo Kielce Cup udadzą się na krótkie zgrupowanie do Sędziszowa. Pierwsze sparingi zaplanowano dopiero 4 września na turnieju w Jaworznie. Potem zespół Grzegorza Wagnera uda się m.in. na VI Memoriał Zdzisława Ambroziaka.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna, Radio Kielce

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved