Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Drugi dzień zmagań w Klubowych Mistrzostwach Azji siatkarzy

Drugi dzień zmagań w Klubowych Mistrzostwach Azji siatkarzy

W Indonezji trwają Klubowe Mistrzostwa Azji siatkarzy. W drugim dniu zmagań najwięcej emocji było w grupie A, w pojedynku chińsko-japońskim. Był też "polski" akcent - 22 punkty dla katarskiego Al Rayyan zdobył zawodnik Skry Bełchatów, Konstantin Čupković.

Po dwóch dniach Klubowych Mistrzostw Azji siatkarzy, bez porażki pozostały jeszcze cztery drużyny, ale tylko dwie liderujące ekipy w grupie B (Ałmaty i Paykan) mają komplet 6 punktów.

W najbardziej emocjonującym pojedynku w grupie A, chiński Tang Dynasty przegrał 2:3 z Sakai Blazer. Chińczykom nie pomogło 20 punktów Shen Qionga i 18 oczek Hui Li Chuna. W zespole japońskim najlepiej punktującym zawodnikiem był zdobywca 22 punktów – Daisaku Nishio. W pozostałych pojedynkach wygrywali faworyci – PTSC pokonało 3:0 afgański Etisalat, a indonezyjski Bank Sumsel Babel, również bez straty seta uporał się z Uzbektelecom.

(25:21, 18:25, 19:25, 25:21, 13:15)

W grupie B, drugie zwycięstwo na swoim koncie zanotowali siatkarze irańskiego Paykan Teheran, którzy pokonali swoich turkmeńskich rywali bez straty seta. Również bez przegranej partii pojedynek z Chang zakończyli Kazachowie z Ałmaty. Pierwszą wygraną w mistrzostwach odnieśli Katarczycy z Al Rayyan, którzy wygrali z birmańskim Asia World Club 3:1. Duży udział w ich sukcesie miał zdobywca największej ilości punktów w tym spotkaniu (22) – Konstantin Čupković.