Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dawid Popek: Wiele osób w nas nie wierzyło

Dawid Popek: Wiele osób w nas nie wierzyło

fot. archiwum

W turnieju kwalifikacyjnym do finału mistrzostw Europy - Polish Masters, najlepiej z Polaków zaprezentowali się Dawid Popek i Tomasz Wieczorek. Zajęli oni piąte miejsce. - Wiele osób skreśliło nas już na etapie kwalifikacji - mówi Dawid Popek.

Spodziewaliście się, że turniej zakończycie na wysokim piątym miejscu?

Dawid Popek: – Wiele osób skreśliło nas już na etapie kwalifikacji. My natomiast z meczu na mecz graliśmy coraz lepiej i pokonywaliśmy coraz lepsze pary, a przy okazji prezentowaliśmy wysoki siatkarski poziom. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyniku.

Który mecz rozegrany w Niechorzu był dla ciebie najtrudniejszy?Każdy mecz był bardzo trudny, ponieważ w turnieju nie było słabych drużyn. Jednak najwięcej sił musieliśmy włożyć w spotkanie z turniejową jedynką, norweską parą Horrem/Hordvik, których udało nam się pokonać.

Zaskoczyło cię zwycięstwo niemieckiego duetu Kaczmarek/ Walkenhorst?

Kaczmarka i Walkenhorsta widziałem już przed turniejem i spodziewałem się dobrego występu tej pary. Ich zwycięstwo w pewnym sensie mnie cieszy, ponieważ my przegraliśmy ze zwycięzcami Polish Masters we wcześniejszej fazie zawodów.

Jak ocenisz turniej Polish Masters pod względem organizacyjnym?

Moim zdaniem organizatorzy turnieju naprawdę postarali się o jak najlepsze warunki do gry, a jedyny problem stanowiła nie najlepsza pogoda.

Jakie plany macie na resztę sezonu?

Po występie w Niechorzu trochę odpoczywaliśmy. Od poniedziałku ruszyliśmy bardzo mocno z treningami. Chcemy jak najlepiej przygotować się do kolejnych zawodów w siatkówkę plażową, a także finałów mistrzostw Europy, które odbędą się w Norwegii.

* rozmawiał Mieszko Wawrzyniak

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved