Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Aleksander Puchalski: Mamy jeszcze różne opcje

Aleksander Puchalski: Mamy jeszcze różne opcje

fot. archiwum

Lucie Muhlsteinova, która uzgodniła warunki rocznego kontraktu z AZS Białystok, o miano pierwszej rozgrywającej rywalizować będzie z Ewą Cabajewską. Do zamknięcia kadry dziewiątej drużynie PlusLigi Kobiet brakuje jeszcze atakującej i przyjmującej.

Muhlsteinova już w sezonie 2008/2009 grała w białostockim klubie. Potem reprezentantka Czech występowała w Grecji, a w ostatnim sezonie niespełna 27-letnia zawodniczka ponownie grała w polskiej ekstraklasie (była zawodniczką MKS-u Dąbrowa Górnicza i z tą drużyną zajęła czwarte miejsce w lidze).

Rozmowy w sprawie gry Lucie u nas trwały dość długo, w pewnym momencie wydawało się, że wybierze ona nawet inną ofertę (miała propozycje z Organiki Łódź, jak też z zagranicy – red.), ale udało nam się osiągnąć porozumienie – wyjaśnia Aleksander Puchalski, prezes białostockiego klubu.

Rozgrywająca to nie ostatnia zawodniczka, która dołączy do drużyny przed nowym sezonem. Do zamknięcia kadry brakuje jeszcze atakującej i przyjmującej. Siatkarką na pierwszą z pozycji będzie zapewne zawodniczka z Urałoczki Jekaterynburg. Zresztą, z tego klubu do AZS-u w ostatnio była wypożyczona Anna Klimakowa.Tak się prawdopodobnie stanie, ale na dopełnienie formalności trzeba jeszcze poczekać. Jeżeli chodzi o przyjmującą, to mamy jeszcze różne opcje i myślę, że w najbliższym czasie wszystko się wyjaśni – stwierdza prezes Puchalski.

Siatkarki przygotowania do nowego sezonu rozpoczną na początku sierpnia. Nie będą wówczas jednak trenować w pełnym składzie. Zabraknie najprawdopodobniej Aleksandry Kruk, która obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji.

* więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved