Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sokołow pozostaje w Trydencie, Bratoew odchodzi do Valentii

Sokołow pozostaje w Trydencie, Bratoew odchodzi do Valentii

fot. archiwum

Dwójka młodych bułgarskich zawodników, reprezentujących barwy Itasu Diatec Trentino, a więc Walentin Bratoew oraz Cwetan Sokołow, otrzymała kilka propozycji z innych klubów. Ostatecznie tylko jeden z nich pozostanie w Trydencie na kolejny sezon.

Cwetan Sokołow w Trydencie pełni rolę rezerwowego atakującego, jednakże w tegorocznej Lidze Światowej spisywał się wyśmienicie, w efekcie czego otrzymał kilka ciekawych ofert zarówno z włoskich jak i z zagranicznych klubów. Mimo to młody Bułgar pozostanie zawodnikiem klubowego mistrza Europy oraz mistrza Włoch na kolejny sezon, tym bardziej, że tego lata Itas wykupił całość praw do siatkarza od jego poprzedniego klubu – Marka Unii Iwkoni. Zwolennikiem pozostania Sokołowa w Trydencie był także Radostin Stojczew, który zdradził, iż w przyszłym sezonie zamierza częściej stawiać na bułgarskiego atakującego.

Walentin Bratoew, który nie otrzymywał zbyt wielu szans pojawienia się na boisku od Radostina Stojczewa, a często „nie łapał się” nawet do meczowej dwunastki, opuścił szeregi Itasu Trentino i od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy drużyny z Valentii. Niedawno jednak przyjmujący otrzymał lukratywną ofertę z Iranu. Z klubem z Amolu podpisał już umowę Krasimir Gajdarski. Bratowe jednakże nie poszedł w ślady swego rodaka, odrzucając ofertę z Iranu.

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved