Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Porażka Polek w drugim spotkaniu z Japonią

Porażka Polek w drugim spotkaniu z Japonią

Podopieczne Alojzego Świderka uległy reprezentantkom Japonii 1:3 w drugim spotkaniu towarzyskim. Tym samym biało-czerwonym nie udało się zrewanżować za sobotnią porażkę, pierwszy mecz obu ekip zakończył się identycznym rezultatem.

Już od pierwszych piłek oba zespoły grały punkt za punkt. Dopiero blok Mileny Radeckiej na Ebacie pozwolił zejść drużynom na przerwę przy dwu punktowym prowadzeniu Polek – 8:6. Japonki szybko odrobiły starty po ataku Shibanne (8:8), i znów zawrzał zacięty bój punkt za punkt. Po asie Iwasaki było 13:11 na korzyść gości, ale po chwili Zuzanna Efimienko zablokowała atak Shibanne i zrobiło się po 14. Kiedy została zablokowana Anita Kwiatkowska, brązowe medalistki ostatnich mistrzostw świata objęły prowadzenie 22:20 i wydawało się, że jest po secie. Ambitne Polki zdołały dojść rywalki na po 23, ale w decydującym momencie Katarzynie Koniecznej zadrżała ręka w ataku i siatkarki prowadzone od niedawna przez trenera Świderka przegrały do 23.

Drugi set wyglądał identycznie jak pierwszy. Żadna z drużyn nie potrafiła wywalczyć sobie znaczącej przewagi, a polskie siatkarki nie potrafiły utrzymać w końcówce 3-punktowej przewagi 20:17. Po bloku Mileny Radeckiej gospodynie miały setbola-24:23, jednak ostatecznie również i w tym secie górą były Japonki- 24:26.

Trzecia partia rozpoczęła się kapitalnie dla Radeckiej i spółki. Polki po błędzie w ataku Japonek objęły prowadzenie 8:2, jednak kilka akcji później przewaga zmalała do 3 oczek- 10:7 i zrobiło się nerwowo. Atak Efimienko z obejścia i blok Kaczorowskiej pozwolił znów odskoczyć biało-czerwonym na pięć punktów, ale jeszcze przed drugą przerwą rywalkom udało się zniwelować stratę do trzech punktów (12:15). Kiedy po ataku Karoliny Kosek i asie było 22:16 wydawało się, że Polkom uda się pewnie wygrać tę odsłonę. Nic bardziej mylnego. Japonki zdobyły 7 punktów z rzędu i po ataku Ishidy z lewego skrzydła zrobiło się 23:22 dla przeciwnika. W szeregach zespołu trenera Świderka była skuteczna w tym secie Kosek. Jej atak po długiej wymianie pozwolił "wyrwać" zwycięstwo siatkarkom z Kraju Kwitnącej Wiśni – 25:23.

Wygrana seta przez młode polskie zawodniczki podziałało mobilizująco na Japonki, które od samego początku uzyskały przewagę. Było 3:0 po bloku Iwasaki , ale Polkom udało się za sprawa bloku Kosek zdobyć punkty, ale po złym przyjęciu zagrywki Sakody przez Klaudię Kaczorowską zrobiło się 8:3. Gospodynie potrafiły zniwelować starty nawet do trzech oczek-12:15 po ataku Kosek, ale doświadczona ekipa z Azji nie pozwoliła wyrwać sobie zwycięstwa w tej odsłonie. Od stanu 20:15 dla Japonek siatkarki nie zdobyły ani jednego punktu. Kiedy piłka odbita od polskiego bloku trafiła antenkę, rywalki miały 9 piłek meczowych. Wykorzystali już pierwszą pomimo rozpaczliwej obrony polskich siatkarek, które przegrały tego seta do 15. i cały mecz 1:3.

Japonia – Polska 3:1
(25:23, 26:24, 23:25, 25:15)

Polska: Radecka, Kwiatkowska, Okuniewska, Efimienko, Kosek, Kasprzak, Maj (libero) oraz Bełcik, Kaczorowska, Konieczna, Podolec i Saad
Japonia: Ai, Saori, Iwasaka, Risa, Takeshita, Yamaguchi, Sano (libero) oraz Ishida, Hamaguchi, Erika i Araki