Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polish Masters: Monika Brzostek i Kinga Kołosińska na miejscach 5-6

Polish Masters: Monika Brzostek i Kinga Kołosińska na miejscach 5-6

Karolina Sowała i Katarzyna Urban przegrały swoje piątkowe mecze i odpadły już z turnieju głownego Polish Masters. Duży sukces Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej, które awansowały do czołowej szóstki turnieju, przegrały jednak mecz decydujący o półfinale.

W Niechorzu dziś wprawdzie słońca nie ma, ale nie pada już deszcz, w związku z czym trybuny zapełniły się kibicami. Ci bardzo mocno wspierali parę Karolina Sowała/Katarzyna Urban w meczu z silną holenderską parą Wesselink/Meppelink, jednak to rywalki naszych siatkarek były górą. Polki rozpoczęły bardzo bojaźliwie, tracąc wiele punktów po własnych, niewymuszonych błędach. Na przerwę techniczną schodziły przegrywając 6:15, ale wówczas udało im się opanować grę i zdobyły pięć punktów z rzędu. Pogoń była jednak mocno spóźniona i Polki przegrały tego seta do 14. W drugiej partii znów Holenderki zaczęły od mocnego uderzenia i prowadzenia 5:1. Tym razem Karolina i Kasia znacznie szybciej wróciły do gry i na przerwę techniczną schodziły już tylko z jednopunktową stratą. Potem niesione dopingiem publiczności wyszły nawet na prowadzenie (15:13), jednak Holenderki przyspieszyły i przy stanie 20:17 to one miały pierwszą piłkę meczową. Tę i następną Polki jeszcze obroniły, ale chwilę później schodziły z boiska pokonane.

Od początku meczu miałam problemy z przyjęciem, dzięki czemu przeciwniczki dość szybko wypracowały sobie przewagę. Potem zaczęłyśmy gonić, ale to było już za późno. Z takimi doświadczonymi zawodniczkami mając taką stratę gra się bardzo ciężko – mówiła po meczu Katarzyna Urban.W drugim secie byłyśmy już bardzo blisko… Teraz musimy z tego meczu wyciągnąć wnioski i dać z siebie wszystko w kolejnym meczu ostatniej szansy. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach gdy będziemy miały przewagę, to utrzymamy ją do końca.

Niestety, Kasia i Karolina przegrały również swój kolejny mecz. Tym razem lepsze od nich okazały się Niemki Gernert i Brink-Abeler. W pierwszym secie to właśnie rywalki naszych zawodniczek zyskały kilkupunktową przewagę. Polki goniły i doprowadziły w końcówce do remisu. Niestety, ostatnie słowo w tym secie nalezało do Niemek. W drugiej partii również rywalki dyktowały warunki gry. Nasze reprezentantki próbowały jeszcze odrabiać straty, ale niestety nie udało się i ostatecznie odpadły z turnieju zajmując miejsca 9-12. – Te miejsca to chyba jednak porażka, bo założenie było nieco inne. Liczyłyśmy na przynajmniej miejsca 7-8. Ciężko teraz podsumować nasz występ w tym turnieju. Trochę zabrakło sił, ostatni czas nie był dla nas najlepszy. Powinnyśmy poukładać sobie pewne rzeczy i kolejne turnieje powinny już wyglądać inaczej – mówiła po meczu Karolina Sowała.W niedzielę przenosimy się już do Starych Jabłonek, gdzie zagramy w turnieju głównym. Tam będziemy miały szansę pokazać się z nieco lepszej strony.

Do czołowej ósemki turnieju awansowały za to Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, które stoczyły zacięty bój z czeską parą Bonnerova/Hermannova. Czeszki uciekły naszym zawodniczkom w pierwszym secie i na przerwie technicznej prowadziły już trzema punktami. Ostatecznie dowiozły tę przewagę do końca, wygrywając pierwszą partię. Polki doskonale rozpoczęły drugiego seta, od prowadzenia 5:1, a potem grały wyśmienicie. Obrony Moniki Brzostek oraz bloki Kingi Kołosińskiej oklaskiwali licznie zgromadzeni kibice. Polki wygrały tę partię do 15, doprowadzając do tie-breaka. W nim dzięki niezwykle skutecznej zagrywce i grze blokiem wygrały z rywalkami do 10. – Jesteśmy niezwykle szczęśliwe. Przyznam szczerze, że trochę zlekceważyłam Czeszki w pierwszym secie. Grałyśmy z nimi już niejednokrotnie i zawsze wygrywałyśmy. Myślałam, że teraz też pójdzie łatwo. Cieszę się jednak, że wróciłyśmy do gry i pokazałyśmy, że jesteśmy lepsze – cieszyła się po meczu Monika Brzostek.Mam nadzieję, że damy z siebie wszystko w kolejnych meczach i zagramy w sobotnim półfinale – dodała.

Zgodnie z obietnicą w kolejnym meczu Polki pokazały wielką klasę, pokonując 2:0 holenderską parę Stiekema/Braakman. Monika i Kinga od początku meczu narzuciły rywalko swój styl gry i utrzymywały kilkupunktową przewagę. Do końca seta to nasze zawodniczki dyktowały warunki gry i skończył go zwycięstwem do 17. W drugim secie Polki zaczęły od prowadzenia 5:1, ale po chwili ich rywalki doprowadził do remisu po 7. Nasze siatkarki jeszcze dwukrotnie uciekały, ale Holenderki dwukrotnie je doganiały, za drugim razem na tyle skutecznie, że wyszły na prowadzenie 17:16. Wówczas znów dał o sobie znać blok Kingi Kołosińskiej oraz skuteczna zagrywka Moniki Brzostek i po chwli Polki miały piłkę meczową przy stanie 20:18. Holenderki wygrały jeszcze kolejną wymianę, ale Monika Brzostek nie dała im szans w ostatniej akcji i Polki mogły się cieszyć z awansu do czołowej szóstki turnieju.

W meczu bezpośrenio decydującym o awansie do sobotniego półfinału Polki zmierzyły się z holenderską parą Wesselink/Meppelink. Od samego początku to „pomarańczowe” narzuciły swój styl gry i wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Polki próbowały gonić, jednak nie mogły znaleźć sposobu na skuteczne ataki rywalek. Ostatecznie przegrały pierwszą partię do 17. W drugim secie nasze zawodniczki znów pozwoliły uciec przeciwniczkom, ale skutecznie odrabiały straty aż do stanu 13:15. Wówczas coś w grze naszych siatkare się zacięło i… nie zdobyły już punktu do końca meczu. Tym samym Monika Brzostek i Kinga Kołosińska zajęły ostatecznie miejsca 5-6 w turnieju Polish Masters.