Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Quebec: Polacy przegrali w II rundzie

WT Quebec: Polacy przegrali w II rundzie

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz po trzysetowym pojedynku przegrali w II rundzie Swatch World Tour w Quebec z parą Samoilovs/Sorokins. Kolejnymi rywalami Polaków, ale już po prawej stronie drabinki turniejowej będzie para gospodarzy Hatch/Schachter.

Bardzo udanie rozpoczął się dla polskiej pary turniej Swatch FIVB World Tour w kanadyjskim Quebec. Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz rozstawieni w turnieju z numerem 22. pokonali australijską parę McHugh/Slack rozstawioną z numerem 11. w trzech setach po 48 minutach walki. Warto podkreślić, że Australijczycy zrobili furorę podczas turnieju Grand Slam w Moskwie, gdzie dotarli aż do ćwierćfinału ulegając dopiero chińskiej parze Xu/Wu w trzech setach.

Po inauguracyjnej partii zarówno polscy kibice jak i "nasi" zawodnicy nie mieli powodów do radości. Australijska para pokazała, że nie przez przypadek tak świetnie zaprezentowała się podczas turnieju Grand Slam w Moskwie. Polacy walczyli o każdy punkt, ale w pierwszej odsłonie spotkania nie byli w stanie pokonać rywali, przegrywając ostatecznie 16:21.

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zdawali sobie sprawę, że jeżeli chcą pozostać w tym spotkaniu muszą za wszelką cenę wygrać drugiego seta i doprowadzić do tie-breaka. Rywale jednak nie zamierzali się poddawać i chcieli zakończyć spotkanie w dwóch setach. Biało-czerwoni rozkręcali się z akcji na akcję, dzięki temu udało im się rozstrzygnąć zaciętą końcówkę na swoją korzyść wygrywając 21:19 i wyrównując stan spotkania na 1:1.

Decydując partia meczu to popis gry polskiego zespołu. Michał i Jakub starali się grać spokojnie i krok po kroku dążyć do założonego celu jakim było wygranie meczu. McHugh i Slack walczyli, ale nie byli w stanie zatrzymać biało-czerwonych, ostatecznie ulegając 8:15 i w całym meczu 1:2.

I runda:
McHugh/Slack AUS [11] – Kądzioła/Szałankiewicz POL [22] 1:2

(21:16, 19:21, 8:15)

W meczu drugiej rundy turniej World Tour w Quebec, Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz mimo ambitnej walki nie dali rady sprostać wyżej rozstawionej łotewskiej parze Samoilovs/Sorokins i po 54 minutach walki, w tie-breaku musieli uznać wyższość rywali. Porażka nie przekreśla jednak szans polskiej pary na wysokie miejsce w tym turnieju. Biało-czerwoni będą teraz walczyć po prawej stronie drabinki, gdzie każda kolejna porażka będzie ich eliminować z turnieju.

Pierwszy set spotkania drugiej rundy podobnie jak pierwsza odsłona poprzedniego spotkania nie rozpoczął się najlepiej dla polskiej pary. Polacy i ich przeciwnicy zaciekle walczyli o każdy punkt. Niestety to jednak rywale pokazali swoją wyższość w końcówce seta wygrywając 21:18 i obejmując prowadzenie w meczu 1:0.

Zawodnicy z kraju znad Wisły nie załamali się jednak takim obrotem sprawy i szybko wrócili do swojej bardzo dobrej gry, dzięki temu druga partia miała już zupełnie inny przebieg niż poprzednia. Samoilovs i Sorokins nie mieli pomysłu jak zatrzymać w tej odsłonie rozpędzoną polską parę. Ostatecznie Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz bardzo wysoką wygrali drugiego seta 21:14 i doprowadzili tym samym do tie-breaka.

Obydwie pary zdawały sobie sprawę, jak dużą wagę ma dzisiejszy tie-break. Zwycięzca meczu będzie już w trzeciej rundzie, przegrany spadnie do prawej części drabinki i każde kolejne spotkanie będzie meczem o "być albo nie być" w turnieju. Niestety w decydującej rozgrywce większym doświadczeniem wykazała się łotewska para. Zawodnicy rozstawieni w turnieju z numerem 6. wrócili do swojej dobrej gry z pierwszej odsłony tego spotkania. Polacy zaciekle walczyli, nie poddawali się, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali przegrywając 11:15 i cały mecz 1:2.

Przeciwnikami Michała Kądzioły i Jakuba Szałankiewicza w następnym meczu, ale już po prawej stronie drabinki turniejowej będzie para gospodarzy Hatch/Schachter rozstawiona z numerem 28, która ma na swoim koncie zwycięstwo i porażkę podczas turnieju w Quebec. Kanadyjczycy w pierwszej rundzie ulegli silnej amerykańskiej parze Gibb/Rosenhtal w dwóch setach, ale już w swoim drugim meczu pokonali silny estoński duet Vesik/Jaani rozstawiony z numerem 12. w trzech setach.