Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Tylko jedna polska para w półfinale AME

Tylko jedna polska para w półfinale AME

Znane są już pary półfinalistów i półfinalistek Akademickich Mistrzostw Europy 2011 w siatkówce plażowej. Polscy kibice częściowo mają powody do zadowolenia. W półfinale turnieju mężczyzn wystąpi pierwsza para reprezentująca Uniwersytet Łódzki.

Niestety w turnieju kobiet nie zobaczymy polskiego zespołu w najlepszej czwórce rozgrywek.

Turniej kobiet:

Niestety w dniu dzisiejszym wszystkie polskie żeńskie pary odniosły porażki i pożegnały się z turniejem. Siatkarki z Warszawy przegrały swój mecz w dwóch setach po 35. minutach walki. W pierwszym secie dzisiejszego spotkania para Gancarczyk/Pilarek walczyła zaciekle o każdy punkt. W końcówce więcej "zimnej krwi" zachowały rywalki i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa 21:18. Wydawało się, że Polki będą w stanie nawiązać jeszcze wyrównaną walkę, ale tak się jednak nie stało. W drugiej partii przeważały zawodniczki z Hiszpanii i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa 21:12 i w całym meczu 2:0. Po ostatnim dzisiejszym meczu o kilka słów komentarza pokusiła się reprezentantka U.T Warszawa Aneta Gancarczyk.Turniej rozpoczęłyśmy bardzo dobrze, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta. Pokonałyśmy, Turcję, która teraz walczy o wejście do czwórki, Portugalię i Izrael. Zajęłyśmy pierwsze miejsce w grupie C i byłyśmy rozstawione w turnieju z R3. Wydawało się że idziemy jak burza po medal. Dwa dni zmagań w upale odczułyśmy już w pierwszym meczu podczas turnieju głównego. Niestety pierwszy mecz przegraliśmy w tie-breaku z polską parą, potem grałyśmy z drugą Turcją i tu też tie-break, na szczęście wygrany. Dziś grałyśmy z pierwszą Hiszpanią i niestety znów porażka i w ten sposób kończy się dla nas turniej .

U.T. Warszawa – U.A Coruña 0:2
(18:21, 12:21)

Również siatkarki z Gdańska przegrały swój dzisiejszy mecz z zespołem z Hiszpanii i nie będą walczyć o medale. Rywalki zarówno w pierwszej jak i drugiej odsłonie tego spotkania były zespołem wyraźnie lepszym i zasłużenie wygrały spotkanie. Polki walczyły o każdy punkt, ale nie były w stanie zatrzymać rozpędzonych rywalek i ostatecznie uległy w dwóch setach po 32 minutach walki.

U. Malaga – U.T. Gdańsk 2:0
(21:14, 21:13)

Siatkarki z Częstochowy po wczorajszym zwycięstwie w dwóch setach w pierwszej rundzie fazy pucharowej, dzisiaj musiały uznać wyższość pogromczyń zespołu z Warszawy. Drużyna Coruñy po raz drugi w dniu dzisiejszym ograła polski zespół i podobnie jak drużynie z Warszawy tak i zespołowi z Częstochowy zabrała szanse awansu do strefy medalowej. Pierwszy set dzisiejszego spotkania nie wskazywał jednak, że to Polki zejdą z piasku pokonane. Biało-czerwone zaprezentowały bardzo dobrą grę i dzięki temu rozstrzygnęły pierwszą odsłonę spotkania na swoją korzyść wygrywając 21:15. Niestety od drugiej partii coś w grze Polek się zacięło. Rywalki złapały "wiatr w żagle" i spokojnie wygrały drugiego seta 21:14. Podobnie sytuacja wyglądała w tie-breaku. Polskie siatkarki walczyły ale nie były w stanie pokonać lepiej dysponowanych rywalek i ostatecznie uległy 7-15 i w całym meczu 1:2.

U.T. Częstochowa – U.A Coruña 1:2
(21:15, 14:21, 7:15).

Pary półfinałowe:

U. Wiedeń 1 – U. Wiedeń 2

San Antonio C.U. – Potsdam & Berlin

Turniej mężczyzn:

Siatkarze reprezentujący pierwszy zespół z Łodzi awansowali do półfinału AME. Polacy po wczorajszym zwycięstwie w meczu drugiej rundy, dzisiaj potrafili wygrać dwa kolejne spotkania i w nagrodę zagrają w półfinale turnieju. W meczu trzeciej rundy polscy siatkarze pokonali zespół z Linz-u w trzech setach. Pierwszy set po bardzo zaciętej końcówce padł łupem rywali 24:22. Polacy nie załamali się jednak takim obrotem sprawy i walczyli dalej o jak najlepszy wynik. Dzięki temu wygrali drugiego seta 21:18. Biało-czerwonym udało się utrzymać dobrą grę także w tie-breaku, dzięki czemu wygrali 15:11 i awansowali do IV decydującej rundy. W niej polscy zawodnicy zagrali naprawdę na najwyższym światowym poziomie, nie dając rywalom większych szans na wygraną. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem zawodników pierwszego zespołu z Łodzi 21:16. Drugi set to już absolutna dominacja Polaków, a wynik 21:11 mówi sam za siebie. Dzięki temu zwycięstwu polska para awansowała do półfinału w którym zmierzy się z drużyną P. I. Porto.

U. Łódź 1 – U. Linz 1 2:1
(22:24, 21:18, 15:11)

U. Łódź 1 – U Berne 2:0
(21:16, 21:11)

Niestety sztuka awansu do półfinału nie udała się drugiemu polskiemu zespołowi który reprezentował barwy Łodzi. Po wczorajszych dwóch zwycięstwach Polacy mieli apetyty na walkę o medal. Niestety dzisiaj rywale w dwóch spotkaniach okazali się lepsi i biało-czerwoni marzenia o medalu muszą odłożyć na kolejne turnieje. W trzeciej rundzie zespół z Łodzi uległ zespołowi Berne w trzech setach. Pierwszy set po zaciętej walce na swoją korzyść rozstrzygnęli rywale, wygrywając 21:19. Polacy szybko zabrali się jednak do odrabiania strat i w drugim secie nie dali większych szans przeciwnikom wygrywając 21:13. Niestety rywale szybko się otrząsnęli i tie-breaka rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając 15:10. Polska para miała jednak cały czas szanse awansu do półfinału mimo porażki w III rundzie. W decydującym spotkaniu zespół z Łodzi przegrała jednak wyraźnie w dwóch setach z zespołem z San Antonio i pożegnał się z turniejem. Rywale bardzo pewni wygrali obydwa sety. Polacy walczyli, ale nie znaleźli sposobu na lepiej dysponowanych rywali przegrywając w dwóch krótkich setach.

U. Łódź 2 – U. Berne 1:2
(19:21, 21:13, 10:15)

U. Łódź 2 – C.U. San Antonio 0:2
(13:21, 12:21)