Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Rob Browning: Naszym celem jest złoty medal

Rob Browning: Naszym celem jest złoty medal

fot. archiwum

Jednymi z faworytek MŚ juniorek w Peru są reprezentantki USA. Szkoleniowiec, Rob Browning uważa, że jego zawodniczki wrócą do domu ze złotym medalem. - Jesteśmy mocni i możemy wygrać z każdym - zapowiada trener.

W mojej drużynie grają doświadczone zawodniczki, które w ubiegłym roku wygrały mistrzostwa Ameryki Północnej, Centralnej i Karaibów (NORCECA). Do składu dołączyło kilka nowych siatkarek, ale wkomponowały się w drużynę i tworzą jedność – powiedział szkoleniowiec reprezentacji USA, Rob Browning.

Klucz wyboru 12 zawodniczek na MŚ był prosty. Trener zabrał siatkarki, które prezentowały się najlepiej na treningach. – Chcemy wygrać mistrzostwa. Mówiąc najlepsze zawodniczki mam na myśli, że są zdrowe i posiadają odpowiednie umiejętności. Każda z dziewczyn może wziąć ciężar gry na siebie i pomóc drużynie w trudnych sytuacjach – wyjaśnił trener.

Browning dodał, że zaletą Amerykanek jest to, że są… Amerykankami. – Moje zawodniczki są dumne, że mogą reprezentować swój kraj na MŚ w Peru. Natomiast wadą jest to, że siatkarki trenowały niespełna dwa tygodnie przed mistrzostwami, inne drużyny miały więcej czasu na zgrupowania.Naszym celem jest przywiezienie złotego medalu. Ciężko trenowaliśmy i przygotowywaliśmy się mentalnie. Pracowaliśmy nad atakiem i obroną. Stworzyliśmy silną drużynę i możemy pokonać każdego – zapowiada Browning.

źródło: inf. własna, usavolleyball.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved