Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polish Masters: Trzy polskie pary odpadły, dwie grają jeszcze jutro

Polish Masters: Trzy polskie pary odpadły, dwie grają jeszcze jutro

Tylko jedna z czterech polskich par walczących dziś po prawej stronie turniejowej drabinki Polish Masters awansowała do czołowej dwunastki turnieju. Ta sztuka udała się Monice Brzostek i Kindze Kołosińskiej. Trzy nasze pary pożegnały się już z turniejem.

Pierwszego seta nasze zawodniczki przegrały po wyrównanej walce 19:21, za to w drugim pokazały Hiszpankom, kto tak naprawdę jest lepszy. Wygrana do 12 nie pozostawiała wątpliwości. W trzecim, decydującym secie Hiszpanki znów wróciły do gry i nawiązały z Polkami wyrównaną walkę. W końcówce jednak lepsze okazały się Martyna i Joanna, który wygrały 16:14 i awansowały do kolejnej rundy turnieju.

O wiele łatwiej i szybciej poszło Monice Brzostek i Kindze Kołosińskiej. Nasze reprezentantki w dwóch szybkich setach rozprawiły się z bułgarską parą Todorova/Tcholakova i również znalazły się w czołowej szesnastce turnieju. Sety wygrane do 13 i 10 obrazują przewagę polskiej pary, a prowadzenie Moniki i Kingi ani przez moment nie było zagrożone.

O pozostanie w turnieju walczyły jeszcze Martyna Kozińska i Agata Oleksy oraz Daria Paszek i Renata Bekier. Obie polskie pary grały z siatkarkami z Estonii. Martyna i Agata po wysokiej porażce w pierwszym secie w drugiej partii nawiązały walkę z wyżej notowanymi rywalkami. Do przerwy technicznej, na której przegrywały jednym punktem wszystko szło dobrze. Niestety później Estonki znów włączył "piąty bieg" i odskoczyły wyraźnie naszym zawodniczkom.

Daria Paszek i Renata Bekier dość długo prowadziły w pierwszej partii. Przy stanie 17:12 coś się jednak w ich grze zacięło i para Anu/Graumann zaczęła odrabiać straty. Polki miały pierwszą piłkę setową przy stanie 20:17, jednak przegrały pięc kolejnych wymian i przegrały niemal wygranego seta. W drugiej partii Polki nie oddały uzyskanego na początku prowadzenia i rozstrzygnęły ją na swoją korzyść wygrywając do 16. Niezwykle emocjonujący był tie-break. Polki przegrywały już 6:10, jednak dzięki świetnym blokom Darii odrobiły straty i wyszły na prowadzenie 11:10. Przy stanie 14:13 Estonki miały piłkę meczową, jednak Polki obroniły ją, podobnie jak następną. Przy trzeciej były już jednak bezradne.

Tym samym pary Paszek/Bekier oraz Kozińska/Oleksy zakończyły już swój udział w turnieju na miejscach 17-24.

W rundzie, po której przegrani zajmują miejsca 13-16 Monika Brzostek i Kinga Kołosińska pokonały szwajcarską parę Forrer/Vergé-Dépré. Początek spotkania znakomicie ułożył się dla Polek, które prowadziły już 14:7. Później jednak rywalki zaczęły odrabiać straty i doszły nasze zawodniczki na odległość dwóch punktów. Monika i Kinga na szczęscie nei dały sobie tej przewagi już wydrzeć i końcówka należała do nich. W drugim secie Polki również kontrolowały grę, a efektowne bloki Kingi Kołosińskiej były nagradzane oklaskami przez nieliczną publiczność. Polki wygrały w drugim secie również do 18 i awansowały do czołowej dwunastki turnieju.

Martyna Wardak i Joanna Wiatr, które miały w nogach już trzy tie-breaki, w ostatnim swoim meczu zmierzyły się z wyżej notowanymi holenderkami Stiekema/Braakman. Już na początku pierwszego seta rywalki uzyskały kilkupunktową przewagę, jednak Polki szybko wyrównały. Prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie i raz jedna, raz druga para je traciła. W końcówce jednak dwoma udanymi akcjami popisały się Holenderki i to one wygrały pierwsza partię. Kibice liczyli na kolejnego tie-breaka w wykonaniu pary Wardak/Wiatr, jednak rywalki już na początku uzyskały prowadzanie 5:1. Polki przez cały set odrabiały straty, a po obu parach coraz bardziej było widać zmęczenie. Nasze siatkarki dogoniły rywalki, niestety, końcówka znów padła łupem Holenderek i to one awansowały do jutrzejszych gier. Para Martyna Wardak/Joanna Wiatr została sklasyfikowana na miejscach 13-16.