Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polish Masters: Sowała i Urban w III rundzie, cztery pary walczą

Polish Masters: Sowała i Urban w III rundzie, cztery pary walczą

Tylko Karolina Sowała i Katarzyna Urban zdołały awansować do III rundy turnieju Polish Masters. Pozostałe polskie cztery pary mają na koncie jedną porażkę i będą jeszcze dziś walczyć o pozostanie w turnieju. A niewiele brakowało, by doszło do sensacji.

Od zwycięstwa rozpoczęły swój udział w Polish Masters Katarzyna Urban i Karolina Sowała. Najwyżej rozstawionej polskiej parze zwycięstwo w II rundzie nie przyszło jednak łatwo. Niemiecka para Hüttermann/Schumacher postawiła wysoko poprzeczkę. W pierwszym secie jednak nic nie zapowiadało dalszych emocji. Polki wygrały pewnie do 14, nie dając rywalkom żadnych szans. Druga partia była już o wiele bardziej wyrównana, ale gdy nasze zawodniczki miały piłkę meczową przy stanie 20:19, wszyscy wierzyli w szybkie zakończenie. Niestety, Niemki wyrównały i po zaciętej końcówce wygrały 28:26. Karolina i Kasia doskonale rozpoczęły tie-breaka (4:1) i zdobytej przewagi nie oddawały już do końca, chociaż rywalki niebezpiecznie się zbliżały. Mecz zakończył udany atak Karoliny Sowały i Polki jutrzejsze zmagania rozpoczną od III rundy meczem z holenderską parą Wesselink/Meppelink.

O tym, jak dobrze grają Holenderki w II rundzie przekonały się Monika Brzostek i Kinga Kołosińska, które przegrały swój mecz wyraźnie w setach do 13 i 12. Jednak dla naszej pary nie oznacza to jeszcze końca zmagań turniejowych. Po prawej stronie drabinki będą teraz walczyć o pozostanie w Polish Masters, a ich pierwszymi przeciwniczkami będą Bułgarki Todorova/Tcholakova.

Blisko sprawienia sporej niespodzianki były Joanna Wiatr i Martyna Wardak, które w II rundzie grały z rozstawionymi z nr 1 w turnieju Czeszkami Kolocovą i Slukovą. W pierwszym secie Czeszki niemal cały czas prowadziły, mając dwu-, trzypunktową przewagę. W końcówce nasze zawodniczki jednak dogoniły rywalki i doprowadziły do zaciętej walki na przewagi. Emocji było sporo, a wszystko zakończyło się niezwykle dobrze dla Polek – wygrały 25:23! W powietrzu zapachniało sensacją. Niestety, pierwszy set kosztował nasze zawodniczki sporo sił i w drugiej partii to rywalki kontrolowały grę, pewnie wygrywając do 12.

W tie-breaku wyrównana walka trwała do stanu 5:5. Potem dużo bardziej doświadczone Czeszki uzyskały przewagę, której nie oddały już do końca spotkania. Wardak i Wiatr mimo ambitnej walki przechodzą więc na prawą stronę turniejowej drabinki, a ich rywalkami będą teraz Hiszpanki Simon i Andrea.