Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polish Masters: Polacy ze zmiennym szczęściem w kwalifikacjach

Polish Masters: Polacy ze zmiennym szczęściem w kwalifikacjach

Tomasz Wieczorek i Dawid Popek wygrali w dzisiejszych kwalifikacjach i jutro zagrają w turnieju głównym Polish Masters. Polacy po zaciętym, trzysetowym pojedynku pokonali Belgów. Awansu nie udało się wywalczyć innej naszej dwójce Kosiak/Rudol.

Tomasz Wieczorek i Dawid Popek rozpoczęli swój kwalifikacyjny mecz niezbyt dobrze. Belgowie dość szybko uzyskali kilkupunktową przewagę i na przerwie technicznej prowadzili już 13:8. Jednak nasi siatkarze zaczęli odrabiać straty, w czym pomagała świetna gra blokiem Wieczorka. Nasi reprezentanci dogonili rywali i w samej końcówce seta przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Również drugi set rozpoczął się od prowadzenia Belgów. Tym razem jednak starania Polaków na niewiele się zdały. Rywale wygrali drugą partię doprowadzając do tie-breaka.

W trzecim secie od mocnego uderzenia rozpoczęli Popek i Wieczorek. Prowadzili już 4:1 i systematycznie powiększali swoją przewagę. Kibice podziwiali ofiarną grę w obronie Dawida Popka. Ostatecznie nasi siatkarze okazali się lepsi od rywali i zagrają w rozpoczynającym się jutro turnieju głównym.

Niestety, nie udało się awansować do turnieju głównego drugiej polskiej dwójce męskiej Rudol/Kosiak. Polacy w dwóch setach ulegli belgijskiej parze Stiekema/Varenhorst. W pierwszej odsłonie nasi siatkarze próbowali jeszcze walczyć, jednak ulegli do 17. Druga praktycznie od początku do końca prowadzona była pod dyktando rywali i zakończyła się ich siedmiopunktowym prowadzeniem.