Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Paweł Papke: Rosjanie mogą zdominować światową siatkówkę

Paweł Papke: Rosjanie mogą zdominować światową siatkówkę

fot. archiwum

Paweł Papke w reprezentacji Polski wystąpił 143 razy, ma na koncie 13 medali mistrzostw Polski i bogatą kolekcję wyróżnień indywidualnych. Zawodnik pamięta również swoje występy w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Nie wiem w jakiej formie są Czesi, ale w ubiegłym roku na mistrzostwach świata pokazali się z bardzo dobrej strony. Mają stabilny i poukładany zespół. Trener od kilku lat jest ten sam – ocenił Paweł Papke. Były zawodnik między innymi Mostostalu, uważa, że Włosi są drużyną niestabilną, młodą. I z meczu na mecz powinni grać coraz lepiej. – Rosjan nie trzeba reklamować, będą chcieli potwierdzić swoją dyspozycję z finałów Ligi Światowej. Od kilku lat nie widziałem reprezentacji Sbornej grającej tak spokojnie. Trener Alekno poukładał wszystko w tej drużynie. Myślę, że Rosjanie mogą zdominować siatkówkę światową na kilka lat – ocenił Papke. Zawodnik uważa, że w reprezentacji Polski powinni grać młodzi, ponieważ podczas LŚ to zdało egzamin i poziom gry był zadawalający.

Memoriał odbywa się 2-3tygodnie przed imprezą główną. Drużyny znają swój kształt, trenerzy mają już wizję, jakim składem zagrają w imprezie głównej i to wygląda naprawdę dobrze. Przyjeżdżają solidne drużyny, także tylko pogratulować Jurkowi Mrozowi, że potrafi to wszystko tak organizować, że ci najlepsi przyjeżdżają do Polski. Jest to impreza szanowana przez inne kraje, ponieważ to dobry sprawdzian przed imprezą główną – uważa Papke.

źródło: fundacjawagnera.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved