Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Berenika Okuniewska: Zmiany przeszły bezboleśnie

Berenika Okuniewska: Zmiany przeszły bezboleśnie

fot. archiwum

Reprezentacja siatkarek nie ma ostatnio łatwego życia. Zgrupowanie trwa od miesiąca, a drużyną kieruje już trzeci szkoleniowiec. Najpierw doszło do zwolnienia Matlaka, potem awaryjnie zastąpił go Popik, a od kilkunastu dni prowadzi Świderek. 

Faktycznie, narobiło się sporo zamieszania. Byłam zszokowana tym, co się stało – przyznaje Berenika Okuniewska.Ale zmiany przeszły bezboleśnie. Trener Popik miał z nami świetny kontakt, Alojzy Świderek też stawia na dobrą komunikację z drużyną. Czuję, że zmieni się styl gry zespołu, poza tym zmiana trenera zawsze wywołuje dodatkową motywację. Myślę, że korekty idą w dobrą stronę, będziemy grać szybciej, to jest coś, co mi bardzo odpowiada. Trener Świderek szuka nowego charakteru tej drużyny i wydaje mi się, że trafia w sedno – dodaje środkowa, która od nowego sezonu przenosi się do włoskiego Scavolini Pesaro.

Praca z kadrą tylko mi pomoże przed przygodą w Italii – jest pewna Okuniewska. – We Włoszech mocno się pracuje, zwraca uwagę na szczegóły i mam wrażenie, że z nowym szkoleniowcem reprezentacji idziemy w podobną stronę. Trener bardzo dba o detale, robi dużo odpraw, oglądamy wideo. Treningi są intensywniejsze niż dawniej, ćwiczymy podstawy, ustawienie na boisku. To powinno przynieść wiele korzyści naszej młodej drużynie – przewiduje środkowa reprezentacji.

*Autorem jest Marek Żochowski (gwizdek24.se.pl)źródło: gwizdek24.se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved