Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Polski zaciąg do Dinama Bukareszt

Polski zaciąg do Dinama Bukareszt

fot. archiwum

Z ekipą BKS-u Aluprof pożegnała się już Iwona Waligóra. Wychowanka klubu znalazła już nowego pracodawcę, którym będzie... niedawny przeciwnik bialskich siatkarek w elitarnej Lidze Mistrzyń. Do tej siatkarki dołączyły Anna Podolec i Sylwia Wojcieska.

26-letnia przyjmująca została nową zawodniczką Dinama Romprest Bukareszt. Z zespołem tym Waligóra miała okazję rywalizować w minionym sezonie, kiedy w jednej grupie Ligi Mistrzyń los skojarzył BKS Aluprof i czołową rumuńską drużynę. Oba spotkania bielszczanki wygrały – 3:2 na własnym parkiecie i 3:1 w Bukareszcie. Włodarze klubu ze stolicy Rumunii oraz sztab szkoleniowy wyrazili zainteresowanie siatkarką, która po rozgrywkach sezonu 2010/2011 opuściła swój dotychczasowy klub. Szybko też doszło do porozumienia. – To dla mnie nowe wyzwanie. Mam zapewnione bardzo dobre warunki, a co ważne będę miała na pewno sporo okazji do gry – mówi przyjmująca, która przebywa aktualnie na zgrupowaniu kadry B polskich siatkarek w Szczyrku.

Przypomnijmy, że w minionych rozgrywkach barw Dinama Romprest broniła powracająca do siatkówki Milena Rosner. Rywalizację w rumuńskiej dywizji A ekipa z Bukaresztu zakończyła po raz trzeci z rzędu na najniższym stopniu podium, co oznacza występ zespołu w Pucharze CEV. Waligóra natomiast występowała w bialskim zespole w latach 2007-2011 z roczną przerwą na grę w Stali Mielec. Z BKS-em Aluprof zdobyła komplet medali mistrzostw Polski, była także w kadrze drużyny, która sięgnęła po Puchar i Superpuchar Polski.

* więcej w serwisie beskidsport.pl
Jak podała oficjalna strona kibiców BKS Aluprof do Dinama Bukareszt przeniosą się także dwie inne polskie siatkarki. Pierwszą z nich jest Anna Podolec, która ostatni sezon spędziła właśnie w Bielsku, a drugą odchodząca z Organiki Budowlanych Łódź Sylwia Wojcieska.

źródło: beskidsport.pl, bksbielsko.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved