Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polish Masters: Stiekema/Varenhorst i Popowicz/Baranow z awansem

Polish Masters: Stiekema/Varenhorst i Popowicz/Baranow z awansem

fot. archiwum

Drugi dzień rozgrywanych w Niechorzu kwalifikacji do mistrzostw Europy w siatkówce plażowej upłynął pod znakiem rundy country quota, dzisiaj   rywalizowali ze sobą mężczyźni. Rozegrano dwa mecze, w których zmierzyły się pary holenderskie i ukraińskie.

Podobnie, jak w dniu wczorajszym, kibice zgromadzeni na trybunach obok latarni morskiej mieli okazję do obejrzenia dwóch meczów. Pierwszy z nich to holenderski pojedynek pomiędzy parami Stiekema/Varenhorst oraz Vismans S./van Laanen, w drugim zmierzyli się siatkarze ukraińscy (Popowicz/Baranow i Jemelwańczuk/Gordiejew).

Pierwszy mecz, rozegrany pomiędzy duetami Stiekema/Varenhorst oraz Vismans S./van Laanen zakończył się zwycięstwem tych pierwszych. Ich rodacy, słabo spisujący się dzisiaj w obronie, nie byli w stanie wyprowadzać skutecznych kontrataków, co uniemożliwiło im osiągnięcie przewagi w pierwszym secie. Druga odsłona przebiegała niemal identycznie- silne zagrywki Stiekemy odrzucały przeciwników od siatki, a wypracowany na początku zapas kilku punktów pozwolił doprowadzić do końca drugą partię, a tym samym cały mecz.

Bardzo cieszymy się z wygranej bo takie było nasze założenie. Para z którą przyszło nam się zmierzyć jest nam dobrze znana i wiedzieliśmy jakie są słabe punkty naszych przeciwników. Warunki atmosferyczne trochę utrudniały grę, bo cały czas lepił się piach do piłki, palców i rąk, ale szybko można się przyzwyczaić – powiedział po meczu Christian Varenhorst.Drugim a zarazem ostatnim dzisiaj meczem był pojedynek dwóch par z Ukrainy. Popowicz/Baranow niemal od początku spotkania postawili swoim rywalom (Jemelwańczuk/Gordiejew) twarde warunki, których nie zdołały złamać asowe zagrywki Gordiejewa w secie pierwszym, ani jego skuteczne bloki w partii numer dwa. Ostatecznie to Popowicz/Baranow wygrali mecz 2:0, zapewniając sobie tym samym udział w jutrzejszych kwalifikacjach.

Mimo iż pogoda w dniu dzisiejszym nie rozpieszczała siatkarzy, polskim kibicom deszcz nie przeszkadzał. Licznie zgromadzeni na trybunach fani plażówki podziwiali dwa mecze na europejskim poziomie, potwierdzając tym samym, że biało-czerwoni to najlepsi kibice na świecie. – Jestem już w Polsce kolejny raz i muszę przyznać, że znowu jestem mile zaskoczony. Ludzie są mili i otwarci, a samo Niechorze to bardzo ładny kurort – skomentował atmosferę turnieju Christian Varenhorst.

Kwalifikacje holenderskie:
Stiekema/Varenhorst – Vismans S./van Laanen 2:0

(21:17, 21:18)

Kwalifikacje ukraińskie:
Popowicz/Baranow- Jemelwańczuk/Gordiejew 2:0

(21:18, 21:14)

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved