Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polish Masters: Aż pięć polskich par w turnieju głównym kobiet

Polish Masters: Aż pięć polskich par w turnieju głównym kobiet

fot. archiwum

Martyna Kozińska i Agata Oleksy, które we wtorek przegrały mecz w ramach country quota, również wystąpią w turnieju głównym Polish Masters w Niechorzu. W sumie w rozpoczynającym się jutro żeńskim turnieju zobaczymy aż pięć polskich par.

Po przegranym meczu we wtorek z Darią Paszek i Renatą Bekier nasze mistrzynie Polski juniorek wydawały się załamane faktem, że uciekł im występ w tak prestiżowym turnieju rozgrywanym w Polsce. – Szkoda tego meczu, czujemy spory niedosyt. W tie-breaku z pewnością byśmy powalczyły, ale niestety nie udało się – mówiła tuż po spotkaniu Agata Oleksy. Jednak już po meczu pojawiła się szansa na ich występ w turnieju głównym, bowiem okazało się, że kilka drużyn nie zgłosiło się mimo wcześniejszych zapowiedzi.

W związku z tym w środę nie rozgrywano kwalifikacji. Martyna Kozińska i Agata Oleksy oczekiwały na losowanie, która z przegranych par w country quota zagra w turnieju głównym, ale losowania nie było – zarówno Polki jak i Niemki zagrają w czwartek. Mało tego, w turnieju głównym nie będzie nawet 24 zespołów.

Od jutra na boiskach w Niechorzu będzie więc rywalizowało pięć polskich par. Oprócz walczących we wtorek par Paszek/Bekier i Kozińska/Oleksy w Polish Masters zagrają również Katarzyna Urban i Karolina Sowała, Kinga Kołosińska i Monika Brzostek oraz liderki rankingu Grand Prix Polski – Martyna Wardak i Joanna Wiatr. Taka ilość polskich zespołów spowodowała, że już w I rundzie dwa z nich zmierza się ze sobą. Para Bekier/Paszek zagra z Kołosińską i Brzostek. W I rundzie Wardak/Wiatr zmierzą się z niemiecką parą Gernert/Brink-Abeler, a Kozińska/Oleksy zagrają z Holenderkami Stiekema/Braakma. Katarzyna Urban i Karolina Sowała rozpoczną zmagania od II rundy.W czwartkowych kwalifikacjach do turnieju męskiego kibice będą mogli zobaczyć dwie polskie pary. O awans walczyć będą Maciej Kosiak i Maciej Rudol (z holenderską parą Stiekema/Varenhorst) oraz Dawid Popek i Tomasz Wieczorek (z Belgami Coucke/van Walle).

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved