Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Drzyzga nie gra w kadrze przez ojca?

Drzyzga nie gra w kadrze przez ojca?

fot. archiwum

Fabian Drzyzga jest uznawany za jednego z najlepszych polskich rozgrywających, mimo tego zawodnik AZS-u Częstochowa nie znalazł uznania w oczach Andrei Anastasiego i nie zagrał w Lidze Światowej. Dlaczego?

Lada chwila powinna się ukazać lista siatkarzy powołanych przez Andreę Anastasiego. – To będą zapewne nazwiska z tej samej trzydziestki, którą trener Anastasi ogłosił na początku swojej pracy. Oczywiście mogą dojść także inni zawodnicy, ale o tym dowiemy się, gdy dostanę listę wyselekcjonowanych – powiedział Hubert Tomaszewski, menedżer polskiej reprezentacji.

Do zespołu będą jednak próbowali dołączyć ci, dla których zabrakło w składzie na Ligę Światową. Wśród nich jest Fabian Drzyzga, którego nieobecność w składzie jest najbardziej zadziwiająca. Mimo młodego wieku zbiera znakomite recenzje i oceny, ale nie znalazł uznania w oczach Włocha. W kuluarach mówi się o tym, iż Drzyzga nie jest powoływany dlatego, że jego ojciec, Wojciech, komentując mecze w telewizji, krytykuje grę narodowej drużyny.  – Unikam tego tematu. Żyjemy w takim, a nie innym kraju, dlatego nie chciałbym się wypowiadać w tej kwestii, bo mogę coś złego powiedzieć, albo komuś zaszkodzić – powiedział Wojciech Drzyzga.

– Gdybyśmy mieli patrzeć na to tak, że każdy reprezentant miałby grać regularnie w klubie, to w obecnej kadrze nie byłoby kilku zawodników. W zespole grają jednak zawodnicy, którzy według trenera są najbardziej przydatni – mówi Fabian Drzyzga. – Wierzyć można i trzeba zawsze, ale ja wiem, że trudno będzie wskoczyć do składu. Ta grupa jest już bardzo zgrana i dlatego dołączyć do niej będzie jeszcze trudniej niż na początku pracy z trenerem Anastasim. Zobaczymy, jak się sytuacja potoczy – zakończył młody rozgrywający.* więcej w katowickim Sporcie

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved