Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Alan Knipe chwali swoich podopiecznych

Alan Knipe chwali swoich podopiecznych

fot. archiwum

Szkoleniowiec reprezentacji Stanów Zjednoczonych Alan Knipe ocenia trójkę swoich podopiecznych, nowych zawodników PlusLigi - Briana Thorntona i Russella Holmesa z Jastrzębskiego Węgla oraz Paula Lotmana z Asseco Resovii Rzeszów.

26-letni Thornton wdarł się przebojem, ale też nieco przypadkiem do wyjściowej szóstki kadry USA walczącej w Lidze Światowej. W szerokim składzie znajduje się od 2009 roku, incydentalnie miał okazję prowadzić grę drużyny podczas turnieju Pan American Cup w 2010 r. – Już wtedy byłem pewien, że w nowym sezonie znajdzie się w gronie zawodników na LŚ. Brian miał być tym trzecim i uczyć się od starszych, bardziej doświadczonych kolegów – zdradza Alan Knipe.

– Jest bardzo utalentowany. Jeszcze młody, nieograny, ale już widać czego można się po nim spodziewać. To urodzony zwycięzca, ma tę boiskową pewność swoich poczynań, bez której żaden sportowiec nie jest w stanie zrobić kroku naprzód. Myślę, że sprawdzi się w Polsce, bo prezentuje podobny styl gry do waszego – rekomenduje swojego podopiecznego Knipe.

Znacznie bardziej doświadczonym graczem jest kolega z kadry i nowego klubu Briana, Russell Holmes. 29-letni środkowy poprzedni sezon spędził w lidze brazylijskiej, w której został najlepszym blokującym. Wcześniej występował przez dwa lata w Austrii. Trener Alan Knipe twierdzi, że zawodnik Jastrzębskiego Węgla już niebawem zagości na stałe w wyjściowej szóstce Stanów Zjednoczonych– W Lidze Światowej potwierdził, że warto na niego stawiać. Za każdym razem, gdy dostawał szansę, wykorzystywał ją maksymalnie. Być może jego wielki czas przyjdzie podczas najważniejszego turnieju w przyszłym sezonie – Olimpiady w Londynie. Plan jest taki, że w każdym kolejnym meczu będzie dostawał więcej okazji do gry – przekonuje Alan Knipe.

Trzeci nowy siatkarz polskiej ligi, Paul Lotman przenosi się do Polski z włoskiej Serie A1. – Jego najważniejszym celem jest, by grać w wyjściowej szóstce. Podobnie jak Thornton, tego potrzebuje najbardziej – uważa trener Knipe.

– Znam tego siatkarza od wielu lat, przyglądam się bacznie jego rozwojowi. Cenię go przede wszystkim za stabilne przyjęcie zagrywki, jest także doskonale serwującym zawodnikiem, ze zmienną, zaskakującą zagrywką. Gra czujnie na siatce, dobrze blokuje. Jest z nim trochę tak jak z Russellem – im dłużej jest na boisku, tym prezentuje się lepiej – opiniuje amerykański selekcjoner. Jako największe atuty Lotmana zdecydowanie wskazuje zagrywkę i atak. Dodatkowo chwali swojego przyjmującego za hart ducha i pozytywną energię. – Wnosi do zespołu dużo świeżości, spontaniczności i takiej zdrowej radości z grania.

* autorką tekstu jest Ilona Kobus (plusliga.pl)
* więcej na plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved