Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wszyscy chcą pokonać Skrę – sięgają więc po Włochów

Wszyscy chcą pokonać Skrę – sięgają więc po Włochów

fot. archiwum

Czołowe kluby siatkarskiej PlusLigi próbują skopiować włoski patent na wygrywanie. Jak pokonać Skrę? Poszukać wzmocnień. Najlepiej we włoskiej Serie A1. Większość reprezentantów Polski skupiły Skra, Resovia i ZAKSA. - informuje "Przegląd Sportowy".

Jeszcze kilka lat temu sięgaliśmy głównie po Ukraińców czy Białorusinów. Teraz do Polski najwięcej przyjdzie reprezentantów USA i Francji, a niemal połowa zagranicznych wzmocnień jest z najlepszej ligi świata – włoskiej Serie A1. Do tego mamy włoskiego selekcjonera reprezentacji i włoskich szkoleniowców w lidze (Lorenzo Bernardi w Jastrzębiu i Tomaso Totolo w Olsztynie). Prezesi klubów PlusLigi robią wszystko, by do najlepszej na świecie organizacji i najlepszych kibiców dołożyć równie wysoki poziom. Czy im się to uda?

Do Polski nie przychodzi się tylko dlatego, że tu płacą. Coraz lepsi gracze chcą występować nad Wisłą, bo patrzą na rosnący poziom sportowy. Imponuje im też zainteresowanie kibiców i mediów, atmosfera w halach i to, że w Polsce przestają być anonimowi. Biorąc pod uwagę te aspekty macie najlepszy siatkarski produkt na świecie – przekonuje Totolo, który poprowadzi ekipę AZS Olsztyn. To nie jedyne wzmocnienie z Italii, bo w tym okienku transferowym do PlusLigi przeszło już siedmiu zawodników z Serie A1. Wśród nich podstawowy atakujący reprezentacji Michał Łasko, który ma szansę stać się jedną z największych gwiazd polskiej ligi.(…)

Tegoroczne wzmocnienia polskich klubów pokazują, że wprawdzie nie stać nas na największe gwiazdy (Skrze nie udało się sprowadzić Brazylijczyka Murilo czy Argentyńczyka De Cecco), lecz prezesi są skazani na obcokrajowców. Większość reprezentantów Polski skupiły bowiem Skra, Resovia i ZAKSA.Więcej we wtorkowym „Przeglądzie Sportowym".

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved