Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Wiesław Radomski: Widać już rękę trenera Andrei Anastasiego

Wiesław Radomski: Widać już rękę trenera Andrei Anastasiego

fot. archiwum

- Zostałem wyznaczony przez zarząd związku jako jego pełnomocnik do spraw restrukturyzacji SMS-u w Spale. Zostaną przeprowadzone w tym ośrodku dosyć duże zmiany - zapowiada Wiesław Radomski, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Spełniły się marzenia. Biało-czerwoni stanęli na podium.

Kapitalna sprawa. Jestem i to z kilku powodów bardzo zadowolony z wyniku sportowego. Występowaliśmy bez czterech zawodników z podstawowej szóstki z ubiegłego roku. Ci, którzy grali wykazali wielki hart ducha i wielką wolę walki, co zaprocentowało awansem do półfinału, a potem zwycięstwem w meczu o brązowy medal. Niewątpliwie czeka nas jeszcze wiele pracy, ale jest to zespół, który ma charakter, który walczy. Widać już rękę trenera Andrei Anastasiego. Chłopcy mu bezgranicznie zaufali, dzięki czemu można było wspólnie sięgnąć po naprawdę niezły wynik.

Ta drużyna może grać jeszcze lepiej, także dlatego, że mają powrócić do kadry inni czołowi zawodnicy naszej ligi.Też mam taką nadzieję, choć Paweł Zagumny zapowiedział swój powrót dopiero przed Pucharem Świata, ale inni siatkarze powinni wyleczyć kontuzje, odpocząć i być gotowymi do ciężkiej pracy jeszcze przed mistrzostwami Europy. To jednak oni muszą zadecydować, czy są już gotowi czy nie.

O ile panowie sprawiają swoim kibicom i władzom przyjemne niespodzianki, to PZPS ma wiele problemów z paniami. Zwolnienia, zmiany trenerów…

Dobrym ruchem był wybór na trenera naszej kobiecej reprezentacji Alojzego Świderka, który jest do tej pracy bardzo dobrze przygotowany. Ma bardzo dobry kontakt z zawodniczkami, odpowiednie doświadczenie. Jestem przekonany, że zaprocentuje m.in. to iż przez cztery lata był on asystentem w męskiej reprezentacji Raula Lozano. Postawiliśmy wniosek, aby Świderek pracował z kadrą przynajmniej do 2014 roku, z weryfikacją po igrzyskach olimpijskich. Ten rok ma bardzo trudny, ale trzeba mu pozwolić na spokojną, szkoleniową pracę, bo w najbliższych miesiącach z racji startu w Grand Prix, mistrzostwach Europy i Pucharze Świata, tego czasu miał będzie, a przedstawił ogromnie ciekawą koncepcję i wizję prowadzenia reprezentacji. Będzie chciał zmienić styl jej gry oraz doprowadzić do tego, aby w reprezentacji grały wszystkie najlepsze zawodniczki.

Mamy utalentowaną młodzież, ale w tym roku na mistrzowskich imprezach nasze reprezentacje chłopców nie zdobyły medalu. Czy nie należałoby tu czegoś zmienić?

Kierunek jest taki, że młodzież, która uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego ma zasilać w przyszłości reprezentację kraju. Niejako po drodze, podczas nauki i szkolenia, są mistrzostwa Europy czy mistrzostwa świata. A w nich wyniki naszych chłopaków, były poniżej oczekiwań. Zostałem wyznaczony przez zarząd związku jako jego pełnomocnik do spraw restrukturyzacji SMS-u w Spale. Zostaną przeprowadzone w tym ośrodku dosyć duże zmiany, które mają przynieść zmianę wizerunku szkoły oraz poprawę wyników szkolenia. Młodzież mamy naprawdę dobrą, utalentowaną, o bardzo dobrych warunkach fizycznych. Lepsze efekty też będą.

Cały wywiad Marka Bluja w serwisie nowiny24.pl

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved