Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Violetta Bakoś: Dziewczyny nie są bez szans w turnieju głównym

Violetta Bakoś: Dziewczyny nie są bez szans w turnieju głównym

fot. archiwum

- Mam nadzieję, że tutaj powalczą, bo przygotowywane są do mistrzostw świata i mistrzostw Europy i takie doświadczenie na pewno im się przyda - mówi o polskich parach, które dziś grały w Niechorzu w Polish Masters trenerka kadry narodowej, Violetta Bakoś.

We wtorkowym meczu w ramach country qouta do Polish Masters w Niechorzu Daria Paszek i Renata Bekier pokonały 2:0 swoje młodsze koleżanki – Martynę Kozińską i Agatę Oleksy.Jutro nie ma turnieju kwalifikacyjnego, od razu znalazły się w turnieju głównym, gdzie przeciwniczki na pewno będą od nich lepsze. Będą miały większe umiejętności i będą przede wszystkim bardziej doświadczone. Te pary biorą udział w turniejach międzynarodowych, a Daria i Renata biorą udział w zasadzie tylko w turniejach młodzieżowych, ewentualnie w World Tour w Polsce. Nie mają takiego obycia i doświadczenia w tych seniorskich turniejach – mówi o zwycięskiej parze trenerka kadry narodowej, Violetta Bakoś.Na pewno będą jednak walczyły. Nie jest powiedziane, że będą bez szans, bo na turnieju Polish Masters na pewno są nieco słabsze zespoły niż te biorące udział w World Tour. Mam nadzieję, że tutaj powalczą, bo przygotowywane są do mistrzostw świata do lat 21 i takie doświadczenie na pewno im się przyda – dodaje pani trener.

Również mistrzynie Polski juniorek, czyli para Kozińska/Oleksy, mimo porażki ma duże szanse, by wystąpić w czwartkowym turnieju głównym. – Przegrały, jednak po walce. Martyna ma trochę kłopoty z barkiem, nie grała tutaj z pełnym atakiem, bo ma przed sobą ważniejsze imprezy. Być może one również znajda się w turnieju głównym, bo wycofały się jakieś zespoły – informuje Violetta Bakoś.

Jednak najważniejszymi imprezami dla nich w tym roku to były mistrzostwa Polski juniorek, w których już zdobyły złote medale, a także mistrzostwa Europy do lat 19. W Europie gra się nieco łatwiej, bo po wyjściu z grupy gra się systemem brazylijskim, tak więc nawet w przypadku jakiejś wpadki mają dalej szanse walki o medale. Liczymy, że powinny się znaleźć w pierwszej piątce. Już w tym meczu w Niechorzu można było zaobserwować, że potrafią całkiem sporo – zauważa trenerka naszych reprezentantek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved