Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Słowacy chcieliby zagrać w Lidze Światowej

Słowacy chcieliby zagrać w Lidze Światowej

fot. archiwum

- Podczas finału Ligi Europejskiej w Koszycach mówiliśmy pół żartem, pół serio, że jesteśmy na razie w II lidze, ale robimy wszystko wzorem Polaków, by im dorównać - przekonuje znany trener, a od niedawna komentator TV, Igor Prielożny.

Słowacja, Bułgaria, Niemcy – to rywale biało-czerwonych w grupie eliminacyjnej wrześniowych mistrzostw Europy w Pradze. Fachowcy okrzyknęli ten kwartet „grupą śmierci", bo wszyscy znają doskonale możliwości i umiejętności Bułgarów, Niemców i Polaków.

Ostatnio wysokie aspiracje zgłosili również Słowacy, którzy podczas weekendu wygrali finałowy turniej Ligi Europejskiej w Koszycach. Nasi południowi sąsiedzi planują wywalczyć awans do Ligi Światowej. Słowacja po raz kolejny była gospodarzem turnieju finałowego Ligi Europejskiej, a działacze wcale nie kryli, że chcą sięgnąć po zwycięstwo. Do najwyższego stopnia podium kandydowały również Hiszpania i Słowenia. Siatkarzom z Bałkanów fachowcy dawali najwięcej szans, tymczasem musieli zadowolić się tylko trzecim miejscem. Wygrali Słowacy.

Działacze słowackiej federacji marzą o grze w przyszłym roku w Lidze Światowej, ale muszą jeszcze okazać się lepsi od Kanadyjczyków w dwumeczu, który odbędzie się w Ottawie. – Szanse obu zespołów są mniej więcej równe i o wszystkim może zadecydować „złoty" set – przekonuje słowacki szkoleniowiec Igor Prielożny.Mam tylko pewne obawy, bo zespół traci nieco na wartości w meczach wyjazdowych, a do tego dochodzi spora różnica czasowa. Wygranie turnieju w Koszycach sprawiło, że już zaczęto wybiegać w nie tak daleką przyszłość. Coraz głośniej się mówi, że w mistrzostwach Europy przydałoby się wyjść z grupy. Ba, łatwo powiedzieć, ale przecież spotykamy się z reprezentacjami, które mają wysokie aspiracje. To jednak zmartwienie na później.

Cały tekst Włodzimierza Sowińskiego w katowickim Sporcie 

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved