Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Sławomir Robert: Naszym celem jest oczywiście olimpijski awans

Sławomir Robert: Naszym celem jest oczywiście olimpijski awans

fot. archiwum

Z Moskwy czołowe siatkarki i siatkarze plażowi świata przenieśli się do Kanady, gdzie od 19 lipca zagrają w WT w Quebec. W turnieju głównym mężczyzn wystąpią Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przygotowują się w Łodzi.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel na turnieju World Tour w Moskwie zajęli piąte miejsce, po raz kolejny plasując się w tym sezonie w czołówce turnieju World Toru. Polacy przegrali w ćwierćfinale z Dalhausserem i Rogersem, a wcześniej w grupie pokonali Bellaguardę i Heuschera. Jak podkreślają komentatorzy „jest to jeszcze jeden dowód na to jak silna i szeroka jest obecnie światowa czołówka siatkarzy plażowych."

Nasza para w ostatnich tygodniach gra bardzo dobrze. Zajmuje piąte miejsce w światowym i drugie w europejskim. W klasyfikacji krajów Polska jest druga na Starym Kontynencie. Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zanotowali bardzo duży postęp w tym sezonie. Naszym celem jest oczywiście olimpijski awans. Zawodnicy są na dobrej drodze do wywalczenie paszportu na igrzyska w Londynie, choć jest ona jeszcze dość długa. Rywalizacja o kwalifikacje rozpoczęła się 1 stycznia 2011 roku i zakończy się 22 czerwca 2012. Decydować będzie miejsce w światowym rankingu – powiedział trener kadry polskich siatkarzy plażowych Sławomir Robert.

Jak podkreślił trener Robert, część par grających w turniejach World Touru nie zagra w Kanadzie. – Inni, podobnie jak Kądzioła i Szałankiewicz, walczą o punkty i zagrają w Quebec Open Jeep – zakończył trener Robert.W przyszłym tygodniu siatkarki i siatkarze plażowi spotkają się w Starych Jabłonkach, gdzie w dniach 25-31 lipca odbędzie się turniej Mazury Orlen Grand Slam.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved