Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Skra, Fart i dwa AZS-y w VI Memoriale Zdzisława Ambroziaka

Skra, Fart i dwa AZS-y w VI Memoriale Zdzisława Ambroziaka

fot. archiwum

Już po raz szósty, na tydzień przed startem rozgrywek PlusLigi odbędzie się w Warszawie Memoriał Zdzisława Ambroziaka. W gronie czterech zespołów, które wezmą udział w tegorocznym turnieju, wystąpią aż trzy reprezentujące Polskę w europejskich pucharach.

VI Memoriał Zdzisława Ambroziaka odbędzie się w dniach 23-25 września 2011 w hali Arena na warszawskim Ursynowie. W tym roku w turnieju udział wezmą: mistrz Polski – Skra Bełchatów, czwarty zespół ubiegłego sezonu – AZS Częstochowa, a także dziewiąty w minionych rozgrywkach PlusLigi Fart Kielce oraz piąty AZS Politechnika Warszawska. Dla tych drużyn memoriał będzie ostatnim sprawdzianem przed sezonem ligowym 2011/2012.

Zdzisław Ambroziak urodził się 1 stycznia 1944 roku w Warszawie. Całe swoje życie związał z siatkówką. Karierę zawodniczą zaczynał w klubach stołecznych, grając w zespołach AZS AWF, Orła, Spójni i Skry. W późniejszym okresie postanowił spróbować swoich sił w lidze włoskiej, gdzie reprezentował barwy Pertarca Padwa, Gongaza Mediolan i DiPo Vimercate. Był wielokrotnym reprezentantem kraju. W kadrze narodowej rozegrał ponad 200 spotkań. Dwukrotnie uczestniczył w igrzyskach olimpijskich – w Meksyku (1968) i Monachium (1972). Przygodę z reprezentacją zakończył na krótko przed erą największych sukcesów złotej drużyny Huberta Wagnera.

Jeszcze jako siatkarz zaczął stawiać pierwsze kroki w dziennikarstwie. Było ono jego drugą wielką pasją. W 1966 roku związał się z redakcją „Sportowca". Przekazywał do niej korespondencję ze zgrupowań i turniejów reprezentacji. W latach późniejszych (1991-2003) pisał do założonej przez Krzysztofa Teodora Toeplitza „Nowej Europy", a także „Gazety Wyborczej", w której co tydzień ukazywały się jego felietony w cyklu zatytułowanym "Od ściany do ściany". Komentował również zmagania siatkarskie i tenisowe w wielu stacjach telewizyjnych, mi. in. w Telewizji Polskiej, Eurosporcie i Canal +.Przebieg VI Memoriału Zdzisława Ambroziaka transmitować będzie TVP Sport.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved