Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Powtórki wideo w greckiej lidze

Powtórki wideo w greckiej lidze

fot. archiwum

W sezonie 2011/2012 w greckiej ekstraklasie będzie obowiązywał system powtórek. Mimo kryzysu finansowego greccy działacze zdecydowali się na wprowadzenie systemu "challenge", chociaż w mocno ograniczonej formie.

System telewizyjnych powtórek z powodzeniem zdał egzamin podczas testów w Polsce. Początkowo w turniejach finałowych Pucharu Polski, gdzie z systemem "challenge" oswajali się zawodnicy, trenerzy i sędziowie, później również w najważniejszych meczach PlusLigi. Powtórki Polsatu podczas turnieju finałowego Ligi Światowej pokazały, jak bardzo taki system jest potrzebny.

Grecy postanowili nie czekać na decyzje FIVB i już w tym sezonie zdecydowali się na wprowadzenie powtórek wideo w swojej ekstraklasie. Na razie w ograniczonym zakresie, a system "challenge" ma rozstrzygać tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy są wątpliwości, czy piłka była w polu czy w aucie. Jednak to i tak spory krok naprzód. Zwłaszcza, że wprowadzenie systemu wymaga sporych nakładów finansowych, a w przeżywającej kryzys gospodarczy Grecji o te nakłady nie jest łatwo.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved