Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polish Masters: Dopiero country quota, a już emocje

Polish Masters: Dopiero country quota, a już emocje

Sporo emocji wzbudziły preeliminacje krajowe przed turniejem Polish Masters w Niechorzu. Daria Paszek i Renata Bekier pokonały po ciekawym meczu Agatę Oleksy i Martynę Kozińską, ale, co ciekawe, obie pary mogą wystąpić w czwartek w turnieju głównym.

Tylko dwa spotkania rozegrano dziś w Niechorzu. Wiele zainteresowania i emocji wzbudził drugi pojedynek, w którym o prawo startu w kwalifikacjach grały dwie polskie pary. Jednak już przed meczem wiadomo było, że z powodu niewielkiej ilości par zgłoszonych do turnieju kwalifikacji nie będzie i zwyciężczynie zagrają w rozpoczynającym się w czwartek turnieju głównym.

W pierwszym secie dość szybko przewagę uzyskały nieco bardziej doświadczone Daria Paszek i Renata Bekier, które prowadziły w pewnym momencie już 9:3. Od tej chwili jednak świeżo upieczone mistrzynie Polski juniorek – Agata Oleksy i Martyna Kozińska rozpoczęły pościg. Obie pary popisywały się skuteczną zagrywką i obie miały problemy w przyjęciu. Martyna i Agata zmniejszyły stratę do dwóch punktów, jednak końcówka seta należała do Darii i Renaty, które wygrały do 18.

Drugi set rozpoczął się doskonale dla Paszek i Bekier, które prowadził 4:0. Po chwili było już 10:4 i wydawało się, że mecz szybko się zakończy. Nic z tego. Martyna i Agata znów rozpoczęły odrabianie strat i przy aplauzie sprzyjającej im publiczności wyszły nawet na prowadzenie 16:13! Renata i Daria odrobiły straty, a potem obroniły pierwszą piłkę setową przeciwniczek. W końcówce ich większe doświadczenie zaprocentowało i wygrały drugiego seta do 21, awansując tym samym do turnieju głównego. – Było to dla nas ciężkie spotkanie, starałyśmy się jednak pokazać z jak najlepszej strony – mówiła po meczu Renata Bekier. – Było też parę błędów z naszej strony i wyglądało to jak wyglądało.

Od czwartku Renata i Daria będą występowały w turnieju głównym. – Będziemy chciały jak najlepiej pokazać się w każdym meczu i zagrać przede wszystkim "swoje". Dla nas to doskonałe przygotowanie przed kolejnymi imprezami, które nas czekają, czyli przed mistrzostwami świata do lat 21. Będziemy tam z całych sił walczyć o medal.

Po meczu niepocieszone były Martyna Kozińska i Agata Oleksy, którym zwycięstwo w drugim secie w ostatniej chwili wymknęło się z rąk. – Szkoda tego meczu, czujemy spory niedosyt. W tie-breaku z pewnością byśmy powalczyły, ale niestety nie udało się – mówiła tuż po spotkaniu Agata Oleksy. Świeżo upieczone mistrzynie Polski juniorek nie straciły jednak szansy na… występ w turnieju głównym. Po wycofaniu się pary rosyjskiej rzut monetą ma zdecydować, czy w czwartek zobaczymy jeszcze Martynę i Agatę w Niechorzu, czy też zagra tam para niemiecka, która przegrała dziś country quota. – Po tym turnieju wyjeżdżamy do Izraela na mistrzostwa Europy do lat 20 i liczymy na dobry występ – przyznała Martyna Kozińska. – Będziemy rywalizowały tam z parami, z którymi grałyśmy już w młodszych kategoriach, wielu par jednak nie znamy. Zobaczymy, na kogo trafimy – zapowiada Martyna.