Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Earvin N’Gapeth powraca do reprezentacji Francji

Earvin N’Gapeth powraca do reprezentacji Francji

fot. archiwum

Earvin N'Gapeth, po absencji w reprezentacji Francji od czasu ubiegłorocznych mistrzostw świata we Włoszech, powraca na łono kadry. Dwudziestolatek doszedł do porozumienia z trenerem Blainem, znajdując się w szerokim składzie na tegoroczne mistrzostwa Europy.

Jak powszechnie wiadomo, młody przyjmujący został odsunięty od reprezentacji po konflikcie z Philippe Blainem w trakcie ubiegłorocznego mundialu. Decyzję trenera poparli wówczas niemal wszyscy francuscy zawodnicy. Jednakże słaba postawa Francuzów w tegorocznej Lidze Światowej, absencja czy kontuzje kilku siatkarzy, zmusiły Blaina do pojednania się z N’Gapethem. Do rozmowy między nimi doszło po meczu rozgrywanym w ramach rundy interkontynentalnej popularnej „światówki", Francja-Korea.

Już wówczas dwudziestolatek zdradził, iż jego marzeniem jest powrót do kadry, dodając, że wszystko zależy od trenera. Ostatecznie jednak N’Gapeth oraz Blain doszli do porozumienia. Z takiego obrotu spraw nie krył zadowolenia młody przyjmujący – Jestem bardzo zadowolony z powrotu do reprezentacji i gotowy by pomóc drużynie – mówił.

Oprócz Earvina N’Gapetha w szerokiej kadrze Francuzów na mistrzostwa Europy znaleźli się: Pierre Pujol, Benjamin Toniutti, Gerald Hardy-Dessources, Romain Vadeleux 28, Jose Trefle, Franck Lafitte, Julien Lyneel, Samuele Tuia, Nicolas Marechal, Guillaume Samica, Kevin Tillie, Antonin Rouzier, Marien Moreau, Jenia Grebennikov oraz Jean-Francois Exiga.

źródło: inf. własna, L'equipe

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved