Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Drugi dzień zmagań w AME w siatkówce plażowej

Drugi dzień zmagań w AME w siatkówce plażowej

fot. archiwum

W dniu dzisiejszym zakończyły się mecze grupowe w Akademickich Mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn. Awans do dalszej fazy uzyskały wszystkie polskie pary  biorące udział w tych zawodach.

Rywalizacja kobiet

Grupa A:

U. A Coruńa – TU Dresden 2:1
(19:21, 21:16, 15:9)
U. Vienna 2 – Gdansk U.T. 2:0
(21:7, 21:14)
U. A Coruńa – U. Vienna 2 2:0
(21:17, 21:14)
TU Dresden – Gdansk U.T. 2:1
(22:20, 15:21, 15:11)



Awans z grupy uzyskały: U. Vienna , TU Dresden oraz U. A Coruńa

Grupa B:

Potsdam & Berlin – Ruppin A.C. 2 2:0
(21:7, 21:13)
Ankara U. – San Antonio C.U. 0:2
(10:21, 5:21)
Potsdam & Berlin – Ankara U. 2:0
(21:14, 21:17)
Ruppin A.C. 2 – San Antonio C.U. 0:2
(5:21, 6:21)

Awans z grupy uzyskały: Potsdam & Berlin, San Antonio C.U., Ankara U

Grupa C:

Warsaw U.T. – U. Porto 2 2:0
(21:9, 21:12)
Ruppin A.C. 1 – Gazi U. 0:2
(15:21, 15:21)
Warsaw U.T. – Ruppin A.C. 1 2:0
(21:15, 21:15)
U. Porto 2 – Gazi U. 0:2
(9:21, 8:21)

Awans z grupy uzyskały: Warsaw U.T., Gazi U., Ruppin A.C.

Grupa D:

U. Vienna 1 – U. Malaga 2:1
(21:13, 17:21, 15:10)
U. Porto 1 – Czestochowa U.T. 0:2
(15:21, 15:21)
U. Vienna 1 – U. Porto 1 2:0
(22:20, 21:7)
U. Malaga – Czestochowa U.T. 1:2
(15:21, 21:18, 13:15)

Awans z grupy uzyskały: Czestochowa U.T., U. Vienna 1, U. Malaga

W pierwszej rundzie dojdzie do pojedynku dwóch polskich ekip, natomiast częstochowska para zmierzy się z niemieckim zespołem z Ruppin:
Warsaw U.T. – Gdańsk U.T.
Ruppin A.C. 2 – Częstochowa U.T.

Rywalizacja mężczyzn

Grupa J:

U. Málaga 1 – U. Franche-Comté 2:0
(21:10, 21:8)
U. Málaga 1 – Vilnius U. 2:0
(22:20, 21:15)

Awans z grupy uzyskały: U. Málaga 1 oraz Vilnius U.

Grupa K:

U. Lodz 1 – U. Purkyne 2:0
(21:13, 21:16)
U. A Coruńa – U. Mainz 2:0
(21:17, 21:18)

Awans z grupy uzyskały: U. Lodz 1, U. A Coruńa, U. Purkyne

Grupa L:

U. Berne – Technion I.I.T. 2:0
(21:9, 21:11)
Oslo S.S.C.- U. Málaga 2 1:2
(21:17, 14:21, 11:15)

Awans z grupy uzyskały: U. Berne, U. Málaga 2, Oslo S.S.C

Grupa M:

Jena & Leipzig – N.U.I. Galway 2:0
(21:5, 21:4)
T.U. Lisbon – Warmia & Mazury 0:2
(9:21, 20:22)

Awans z grupy uzyskały: Warmia & Mazury, Jena & Leipzig, T.U. Lisbon

Grupa N:

P.I. Porto – INSA Toulouse 2:0
(21:14, 22:20)
U. Linz 2 – S.F.I.T. Zurich 0:2
(14:21, 19:21)

Awans z grupy uzyskały: P.I. Porto, S.F.I.T. Zurich, U. Linz 2

Grupa O:

S. Petersburg S.U. – U. Stavanger 2:1
(21:13, 19:21, 15:-11)
Bingen & Remagen – San Antonio C.U. 2:1
(19:21, 23:21, 15:13)

Awans z grupy uzyskały: S. Petersburg S.U., Bingen & Remagen, San Antonio C.U.

Grupa P:

U. Linz 1 – Gazi U. 2:0
(21:15, 21:11)
U. Zurich – U. Lodz 2 1:2
(21:17, 13:21, 9:15)

Awans z grupy uzyskały: U. Linz 1, U. Lodz 2, U. Zurich

Polskie pary męskie w pierwszej rundzie będą grały:
U. Lodz 2 – INSA Toulouse
S.F.I.T. Zurich/ U. Zurich – Warmia & Mazury
U. Linz 2/ U. Purkyne – U. Lodz 2

źródło: eucbeachvolleyball2011.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved