Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Anna Łozowska: Tam nie będzie słabych zespołów

Anna Łozowska: Tam nie będzie słabych zespołów

fot. archiwum

Młodzieżowa reprezentacja Polski po południu odleci do Peru na najważniejszą dla nich imprezę w tym sezonie - mistrzostwa świata juniorek. - Tam na pewno nie będzie słabych zespołów. Każdy mecz będzie naprawdę ciężki - mówi Anna Łozowska.

Przed wami najważniejsza impreza w tym roku. W jakich nastrojach i przede wszystkim zdrowiu udajecie się do Peru?

Anna Łozowska:Myślę, że jesteśmy w bardzo dobrej kondycji zdrowotnej. Wszystkie jesteśmy zdrowe, wyszłyśmy z kontuzji. Psychicznie tez już jesteśmy gotowe do walki, także sądzę, że wszystko jest OK.

Z jakimi celami, jakimi oczekiwaniami udajecie się na MŚJ?Wiadomo, że nie będziemy składać tutaj żadnych obietnic. Walczymy o jak najwyższe cele. Każdy jedzie na tą imprezę, żeby wygrać, a jak będzie, to się okaże.

Ostatnio grałyście sparingi ze Słowaczkami i nie wypadły one najlepiej. Z czego to twoim zdaniem wynikało?

Wtedy nie byłyśmy jeszcze w najwyższej formie i może jeszcze nie do końca gotowe też psychicznie. Myślę jednak, że to wyszło nam na dobre, bo dostałyśmy taki zimny prysznic, pokazało, że jeszcze musimy dużo pracować, żeby być najlepszym. To nas zmobilizowało do dalszej pracy.

Na początek zagracie kolejno z Koreą, USA i Belgią. Jakbyś oceniła te rywalki?

Mogę powiedzieć tyle, że tam na pewno nie będzie słabych zespołów. Każdy mecz będzie naprawdę ciężki. Nie jest to najłatwiejsza grupa, ale nie jest to też grupa śmierci. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli.

Najważniejszy wydaje się być mecz z Koreankami, ponieważ jest to spotkanie otwierające turniej, a takie pojedynki są istotne dla dalszych losów zespołu na turnieju.

Tak. Wtedy się wszystko okaże, w którym miejscu jesteśmy, będziemy wiedziały na czym stoimy, poznamy siebie. Pierwszy mecz jest zawsze najbardziej stresujący, szczególnie na tak ważnej imprezie.

Dla niektórych z was będzie to ostatnia tego typu impreza, ponieważ wkraczacie już w wiek seniorski. Są jakieś szczególne emocje w związku z tym?

Na pewno mamy świadomość, że tą imprezą, która jest najwyższej rangi kończymy nasze występy juniorskie i jest to na pewno dodatkowa mobilizacja.

Przed wami długa podróż i zmiana stref czasowych. Nie obawiasz się, że może to wpłynąć na kondycję zespołu?

Na pewno lecimy daleko, ale nie wiemy, jak nasze organizmy będą się zachowywać po takiej podróży. Jesteśmy jednak tak zmobilizowane, że nie wiem, czy takie rzeczy, jak aklimatyzacja będą nam przeszkadzać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved