Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Andrej Kravarik: Ten sukces daje podwójną satysfakcję

Andrej Kravarik: Ten sukces daje podwójną satysfakcję

fot. archiwum

Po wygraniu Ligi Europejskiej Słowacy potwierdzają że możliwość awansu do Ligi Światowej daje szanse rozwoju siatkówki w tym kraju. - Słowacy są bardzo dobrze zorganizowanym zespołem, w grze zespołu widać postępy - mówi  Andrej Kravarik.

Andrej Kravarik grał na igrzyskach olimpijskich, mistrzostwach świata, pięciokrotnie uczestniczył w mistrzostwach Europy, reprezentował barwy Czech, Słowacji, później Grecji. Jeden z najlepszych zawodników, w historii słowackiej siatkówki wspominając lata gry Greków w Lidze Światowej, podkreślił przed jak dużą szansą obecnie stoją podopieczni Emanuele Zaniniego. Jak przyznał Andrej Kravarik obecna gra Grecji w rozgrywkach Ligi Europejskiej daleka jest od sukcesów z najlepszych lat, grecka kadra narodowa po spadku z Ligi Światowej wciąż odczuwa długofalowe skutki. Będący kiedyś czołową postacią słowackiej reprezentacji Kravarik obserwował grę Słowaków w zakończonym w niedziele turnieju finałowym rozgrywek Ligi Europejskiej, porównując dyspozycję zespołu Emanuele Zaniniego z grą obecnie prezentowaną przez reprezentację Grecji.

W tegorocznym finale Ligi Europejskiej, po emocjonującym, pięciosetowym spotkaniu triumfowali Słowacy, powtarzając swój historyczny wynik sprzed trzech lat. Poza sportowym poziomem spotkań rozstrzygających oraz dobrą grą zespołu trenera Zaniniego, Andrej Kravarik dodatkowo podkreślił wysokie poziom organizacyjny Final Four. – Jestem bardzo mile zaskoczony – nie tylko dyspozycją i grą reprezentacji, ale również poziomem organizacji. Wierzyłem, że chłopcy awansują do finału i wywalczą szansę kwalifikacji do Ligi Światowej, z całego serca życzę im aby wygrali – mówił Kravarik, dodając, że jest pod wrażeniem atmosfery panującej w Steel Arenie w Koszycach, gdzie miał okazje obserwować mecze Final Four. – Żałuję, że nie będę miał już okazji tutaj zagrać, być może jednak wrócę tu w przyszłości jako trener.

Jako zwycięzcy Ligi Europejskiej Słowacy zagrają w turnieju kwalifikacyjnym, otwierającym im drogę do przyszłorocznej edycji Ligi Światowej Mówiąc o szansie, jaką dla słowackiej siatkówki byłby awans do Ligi Światowej Kravarik podkreślił ogromną różnicę dzieląca poziom sportowy rozgrywek Ligi Europejskiej w porównaniu z meczami popularnej ‚światówki’. – Ten sukces daje podwójną satysfakcję, siatkówka jest w naszej krwi. Popieram takie zarządzanie i prowadzenie słowackiej reprezentacji narodowej. Nie przesadzając mogę porównać, co dzieje się w Grecji i na Słowacji, administracyjnie to Słowacy są bardzo dobrze zorganizowanym zespołem. W grze zespołu widać też postępy czynione pod okiem włoskiego trenera – zakończył były reprezentant Słowacji.źródło: Dennik Sport, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved