Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Taterka i Bernyś zawodnikami Rafako Racibórz

Taterka i Bernyś zawodnikami Rafako Racibórz

fot. archiwum

Libero Łukasz Taterka i atakujący Michał Bernyś to nowi zawodnicy raciborskiego klubu, którzy 8 sierpnia razem z drużyną rozpoczną obóz przygotowawczy do nowego sezonu. Z drugoligową drużyną pożegnał się już Artur Szmidtka i Bartosz Kawka.

Nowy libero raciborskiej drużyny, Łukasz Taterka urodził się w Częstochowie 20 lat temu. W siatkówkę grał jego tata więc nic dziwnego, że Łukasz zaczął trenować już w drugiej klasie szkoły podstawowej. Jego pierwszym trenerem był Dariusz Luks, później Karol Janaszewski. Łukasz ma za sobą występy w SK Górniku Radlin, Delic-polu Norwid Częstochowa, ostatnim klubem był T.S Volley Rybnik który w zeszłym sezonie pokonał Rafako 3:1 u siebie, jednak raciborzanie wzięli odwet w swojej hali pokonując Volley po zaciętych końcówkach 3:0.

Mam nadzieję że szybko uda mi się „wpasować" w drużynę, mniej więcej wszyscy jesteśmy w podobnym wieku co na pewno będzie działać na to by tak właśnie się stało – mówi Taterka.

Zawodnik z aklimatyzacją nie powinien mieć problemów, ponieważ zna Rafako nie tylko z gry po przeciwnej strony siatki, ale także z rozgrywek uczelnianych, gdzie pod wodzą trenera Galińskiego siatkarze PWSZtu zdobyli brąz na Mistrzostwach Śląska.Drugim nabytkiem AZSu jest mierzący 192 cm wzrostu leworęczny atakujący, Michał Bernyś. Siatkarz, który karierę zaczynał w MKSR Pyskowice, następnie występował w AZS-ie Gliwice, a ostatnio reprezentował barwy opolskiego AZS-u, z którym Rafako było w grupie.

– Atmosfera jaka jest w drużynie i kibice – to jeden z głównych powodów dla których wybrałem właśnie Rafako. Myślę, że się w nią wpasuje, jestem pozytywnie nastawiony – mówi Bernyś. – Liczę na większą możliwość gry ponieważ w poprzednim sezonie nie miałem zbyt wielu okazji do tego – dodaje zawodnik.

źródło: azsrafakoraciborz.bnx.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved