Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paul Lotman: Przed nami kwalifikacje do Pucharu Świata

Paul Lotman: Przed nami kwalifikacje do Pucharu Świata

fot. archiwum

- Przede wszystkim bardzo ucieszyłem się z tego, że mogłem zagrać w tym spotkaniu od początku do końca - powiedział o ostatnim meczu USA w Lidze Światowej przeciwko Kubie nowy przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów - Paul Lotman.

Wynik jaki osiągnęła reprezentacja Stanów Zjednoczonych w finałowym turnieju LŚ nie jest chyba dla was satysfakcjonujący. Jedno zwycięstwo z Kubą na zakończenie turnieju chyba nikogo z was nie zadowoliło i na pewno oczekiwaliście więcej występie w Polsce?

Paul Lotman: – Wiedzieliśmy, że ten mecz nie ma już większego znaczenia jeśli chodzi o dalsze losy naszej drużyny na tym turnieju, ale chcieliśmy pokonać Kubę i zakończyć Final Eight zwycięstwem, tym bardziej, że Kuba jest zespołem z naszej strefy kontynentalnej i musimy pokonać ten zespół jeśli chcemy awansować na igrzyska olimpijskie w Londynie. Już w niedługim czasie będziemy znów rywalizować z Kubańczykami w kwalifikacjach olimpijskich, dlatego zależało nam na zwycięstwie z nimi. Przy okazji ten mecz był pożyteczny dla naszego trenera i całej naszej drużyny. Nasi najbardziej doświadczeni zawodnicy, Ryan Millar i Reid Priddy, odpoczywali już na trybunach, ponieważ Liga Światowa była wyczerpującym turniejem, w trakcie którego borykaliśmy się z pewnymi urazami i kontuzjami. Z Kubą mieli okazję zagrać inni gracze, w tym ja. Cieszę się, że na pożegnanie z Gdańskiem odnieśliśmy zwycięstwo. Natomiast trzecie miejsce w grupie F na pewno nie spełniło oczekiwań, z jakimi przyjechaliśmy na turniej finałowy do Polski. Mierzyliśmy w najwyższe cele. Oczywiście, wiedzieliśmy, że nie będzie łatwo dostać się do półfinału z naszej grupy. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że w spotkaniach z Rosją i Brazylią nie zaprezentowaliśmy naszej najlepszej siatkówki.

Czy w tej chwili możesz już powoli myśleć o swoim przyjeździe do Rzeszowa? Czy będziesz trenował z drużyną Asseco Resovii od początku przygotować do sezonu, które rozpoczną się 1 sierpnia?– Jeszcze nie, ponieważ najpierw czekają mnie kwalifikacje z reprezentacją do Pucharu Świata w Japonii. Najpierw za dwa tygodnie część z nas weźmie udział w specjalnych test meczach w Londynie. Prawdopodobnie trener nie wyśle tam naszej optymalnej drużyny, ale pewnie ja akurat pojadę na te sparingi. W Anglii zagramy ok. 5-6 meczów. Natomiast w sierpniu czekają nas kwalifikacje w naszej strefie kontynentalnej do Pucharu Świata. Tak więc najbliższe tygodnie, pewnie aż do końca sierpnia, spędzę z reprezentacją USA. Do Rzeszowa powinien zatem przyjechać na początku września. Oczywiście, wszystkie szczegóły uzgodnię z trenerem i kierownictwem klubu.

*więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved