Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Maciej Kosiak: Polish Masters to dla nas ogromna szansa

Maciej Kosiak: Polish Masters to dla nas ogromna szansa

fot. archiwum

Już we wtorek w Niechorzu rozpoczyna się turniej Polish Masters, będący kwalifikacjami do ME seniorek i seniorów w siatkówce plażowej. We wtorek rywalizację rozpoczynają kobiety. Pierwszym etapem zmagań będzie runda Country Quota, czyli eliminacje krajowe.

We wtorkowych zmaganiach udział weźmie pięć par: trzy duety niemieckie (Gernert/Brink-Abeler, Bieneck/Großner, Aulenbrock/Laboureur ) oraz dwa polskie (Paszek/Bekier, Kozińska/Oleksy ).

W turnieju głównym mają już zapewniony udział trzy polskie drużyny: Wardak/ Wiatr, Kołosińska/Brzostek oraz Urban/Sowała. – Jesteśmy rozstawione w turnieju głównym, z czego jesteśmy niezmiernie zadowolone. Musimy tę okazję wykorzystać jak najlepiej, a jest ogromna szansa uplasować się wysoko, gdyż wszystkie zgłoszone rywalki są w naszym zasięgu – powiedziała Katarzyna Urban.

Wysokie aspiracje ma także nasza męska reprezentacja. Pary, klasyfikowane jeszcze do kategorii juniorskiej, rywalizować będą z najlepszymi seniorami Europy. – Dla pary Kantor/Łosiak turniej ten jest szansą udowodnienia, że ich rozwój przebiega prawidłowo i mimo poważnych problemów zdrowotnych Łosiaka w fazie przygotowań, są w stanie nawiązać walkę z najlepszymi parami w Europie – zapewnia trener Andrzej Piotrowski.Turniej w Niechorzu jest także wielką szansą dla innego polskiej drużyny męskiej. – Kosiak/Rudol to para, która będzie zbierała doświadczenie i każdy mecz w eliminacjach jest dla nich dużym wyzwaniem. Obie pary (Kantor/Łosiak, Kosiak/Rudol) przygotowują się do mistrzostw Europy do lat 20 i turniej ten jest ostatnim etapem bezpośrednich przygotowań do występu w Izraelu tydzień później – dodał szkoleniowiec. Zdanie trenera podziela Maciej Rudol, który zdaje sobie sprawę, jak ważne są dla nich rozgrywki Polish Masters. – Turniej w Niechorzu będzie dla mnie przede wszystkim okazją do nabrania kolejnego międzynarodowego doświadczenia przed mistrzostwami Europy do lat 20. Mam nadzieję, że razem z Maćkiem Kosiakiem zaprezentujemy się na nim jak najlepiej, walcząc w swoich meczach jak równy z równym z seniorskimi parami – zapowiada Maciej Rudol.

O sportowe emocje na najwyższym poziomie kibice, przybyli do Niechorza mogą być więc spokojni. Na kibiców z kolei liczą polskie zawodniczki i zawodnicy, podkreślając, jak ważne są dla nich turniej, rozgrywane przed własną publicznością. – Występ na tak prestiżowym turnieju daje nam możliwość nabrania większego doświadczenia w grze ze starszymi zawodnikami, a także kolejne ogranie na arenie międzynarodowej. Jest to dla nas ogromna szansa pokazania swoich umiejętności, tym bardziej, że będziemy grać przed własną publicznością, przy której bez wątpienia gra się łatwiej – powiedział Maciej Kosiak.

Podobnego zdania odnośnie turniejów, organizowanych w Polsce są siatkarki. – Mamy nadzieję, że pogoda będzie sprzyjać i kibice będą mogli podziwiać piękne widowisko. Boiska położone i przygotowane są na odpowiednim terenie, prezentują się naprawdę dobrze, więc liczymy na to, że nie tylko się tu dobrze zaprezentujemy, ale również ten turniej zapadnie w pamięć wszystkim kibicom. Od zawsze dobrze nam się grało na turniejach nadmorskich, więc oby Niechorze było dla nas szczęśliwe – dodała Karolina Sowała.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved